Madonas novada pašvaldībā saņemts biedrības „Latvijas savienība „Černobiļa"" iesniegums par finansiāla atbalsta sniegšanu biedrības darbības nodrošināšanai un atbalstīšanai.
Biedrība ir Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku dalībnieku brīvprātīgā sabiedriskā organizācija, tai ir piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Biedrība organizē pasākumus Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku dalībniekiem, viņu skaits katru gadu samazinās. Biedrība nodrošina savu biedru sociāli ekonomisko tiesību un interešu aizsardzību, organizē reālu palīdzību Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas rezultātā cietušajiem, kā arī citiem, kuri cietuši jebkurā citā radioaktīvajā avārijā un kodolizmēģinājumos, veicina invalīdu ārstēšanās un rehabilitācijas sistēmu pilnveidošanu un veic pasākumus viņu integrācijai sabiedrībā.
Madonas novadā ir aptuveni 60 Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībnieku.
Deputāti lēma atbalstīt biedrību „Latvijas savienība „Černobiļa"", piešķirot finansējumu 500 eiro biedrības darbības nodrošināšanai un atbalstīšanai no budžetā nesadalītajiem līdzekļiem; biedrībai jāsniedz atskaite par finansējuma izlietojumu.
27.07.2022.