Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Atbalsta lielgabarīta atkritumu savākšanu

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 15.04.2024.

Burtu lielums

Madonas novada dome kārtējā sēdē 28. martā izskatīja jautājumu par finansējuma piešķiršanu Ērgļu apvienības pārvaldei atkritumu konteineru nomai lielgabarīta atkritumu savākšanai Ērgļu, Jumurdas un Sausnējas pagastā.

Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāja Elita Ūdre jau finanšu un attīstības komitejā informēja par pārvaldes vēlmi līdzīgi kā iepriekšējos gados palīdzēt iedzīvotājiem atbrīvoties no lietošanai nederīgām lietām, to savākšanai uzstādot konteinerus.
– Apzinājām uzņēmumus, kas piedāvā šādus pakalpojumus, un secinājām, ka nav daudz tādu firmu, kas gribētu tos sniegt. Veicot cenu aptauju, noskaidrojām, ka lielgabarīta atkritumu savākšana varētu izmaksāt apmēram tikpat, cik pagājušajā gadā. Aicinām domi atbalstīt ieceri un piešķirt nepieciešamo finansējumu. Tas mazinātu apkārtējās vides piesārņojumu un atvieglotu arī Īpašumu uzturēšanas nodaļas darbu, jo ikdienā nebūtu tik daudz jāsavāc publiskajās teritorijās izmestos lielgabarīta atkritumus, – atzīmēja Elita Ūdre.
Pret šo ieceri deputātiem iebildumu nebija arī domes sēdē, līdz ar to Ērgļu apvienības pārvaldei tika piešķirts nepieciešamais finansējums 7100 eiro apmērā, ieskaitot PVN, no Madonas novada pašvaldības Ērgļu apvienības pārvaldes 2023. gada budžeta atlikuma.
Pagājušajā nedēļā sazinājāmies ar Ērgļu apvienības pārvaldes vadītāju Elitu Ūdri, vaicājot, vai iedzīvotāju interese ir tikpat liela kā iepriekšējos gados.
– Lielgabarīta atkritumu savākšanu, uz ko katru gadu tik ļoti cer iedzīvotāji, vēl neesam uzsākuši, gaidījām domes lēmumu. Patlaban top vienošanās ar SIA „Madonas namsaimnieks", kas sniegs šo pakalpojumu. Plānojam, ka iespēja iedzīvotājiem izmest vecās mēbeles būs aprīļa beigās, tam atvēlot kādas 3-5 dienas, bet parasti tas notiek vēl ātrāk. Var pat teikt, ka konteineri ar lielgabarīta priekšmetiem tiek piepildīti jau pirmās dienas laikā. Cilvēki par šādu tradīciju daudzu gadu garumā ļoti labi zina un gaida, kad nu varēs vest vecās mēbeles uz apvienības teritorijā uzstādītajiem konteineriem. Esam gandarīti, ka dome mūs atbalstīja un piešķīra nepieciešamo finansējumu, bet, ja šis lūgums tiktu noraidīts, tad, protams, laikus informētu iedzīvotājus, ka šopavasar šādas iespējas nebūs un lai ar to nerēķinās un domā, kur un kā nogādāt savu laiku nokalpojušās lietas, – uzsvēra Elita Ūdre.
Viņa izteica cerības, ka situācija varētu mainīties nākamajos gados, kad Ērgļos tiks izveidots atkritumu šķirošanas laukums, un vismaz daļēji atrisinās šo problēmu: iedzīvotāji lielgabarīta atkritumus uz to nogādās paši, un apvienībai nebūs jātērē līdzekļi to savākšanai.
– Cilvēki, protams, ir dažādi. Daļai ir ļoti iepaticies lielgabarīta priekšmetus novietot kaudzē tepat Ērgļos pie ugunsdzēsēju un neatliekamās palīdzības degungala. Var tikai pabrīnīties, kas tikai netiek tur izmests – vecie dīvāni, matrači, spoguļi un daudz kas cits! Apsveram iespēju konteinerus novietot citā vietā, jo varbūt tas situāciju uzlabotu un cilvēki uz turieni regulāri nevestu lielgabarīta priekšmetus, acīmredzot domājot, ka tos kopā ar sadzīves atkritumiem SIA „Madonas namsaimnieks" savāks, bet tā nenotiek, jo par to ir atsevišķi jāmaksā, līdz ar to risinājums, novēršot vides piesārņojumu, tāpat ir jāmeklē pašvaldībai, – atzina Elita Ūdre.
Visvairāk lielgabarīta atkritumu tiek savākts Ērgļos, bet speciāli šim mērķim izvietotie konteineri (katrā pa vienam) tiek piepildīti arī Jumurdā un Sausnējā.
– Šajos gados mums ir izveidojusies laba sadarbība ar SIA „Madonas namsaimnieks", taču, pirms izvēlējāmies šo uzņēmumu, apzinājām arī citas iespējas un izvērtējām šī pakalpojuma izmaksas. Interesējāmies arī Vecpiebalgā un citviet, bet tur tas izmaksātu dārgāk, jo cena ir augstāka. Katrā novadā jau atkritumu izvešanas un apsaimniekošanas izmaksas atšķiras, bet SIA „Madonas namsaimnieks" piedāvājums bija lētākais. Turklāt mūs apmierina arī šī uzņēmuma sniegtā pakalpojuma kvalitāte. Mūsu sadarbība ir izveidojusies vairāku gadu garumā, un tā ir pārbaudīta vērtība, – piebilda Elita Ūdre.

16.04.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px