Madonā jau vairākas nedēļas turpinās pavasara sakopšanas darbi. Tie, kā „Staram" apstiprināja Madonas novada pašvaldības īpašumu uzturēšanas nodaļas vadītāja Gita Lutce, notiek, stingri ievērojot valstī noteiktos piesardzības pasākumus saistībā ar „Covid-19" izplatības ierobežošanu Latvijā.
Viņa informēja, ka pēc ziemas, kas šogad bija neierasti silta, vispirms tiek slaucītas ielas un apgrieztas liepas gan pilsētas centrālajās ielās, gan citviet. Piemēram, vakar zari tika apgriezti lielajām liepām Avotu ielā.
Vaicāta par turpmākajiem labiekārtošanas un sakopšanas darbiem Madonas pilsētā, Gita Lutce sacīja, ka tie tiks precizēti un saistībā ar izsludināto ārkārtas situāciju var būt arī izmaiņas. Arī darāmais Lielajā talkā, kas ir pārcelta uz 16. maiju, noskaidrosies, tai tuvojoties.
– Patlaban ir grūti ko prognozēt, jo viss mainās pa dienām, – atzīmēja Gita Lutce.
Bet kā būs ar lielajiem maisiem? Bez tiem sakopšana privātmājās Madonas pilsētā jau daudzus gadus nav iedomājama. Vairāki iedzīvotāji ir zvanījuši redakcijai un interesējušies, kad tos varēs pieteikt.
Turklāt Lielās talkas organizatori aicina izmantot šo pavasara laiku apkārtnes sakopšanai, rīkot savas individuālās solo talkas, kurās piedalītos ierobežots cilvēku skaits – viens vai divi, kā to nosaka valdības jaunākie piesardzības pasākumi, obligāti ievērojot visas piesardzības un higiēnas prasības, tomēr nepārspīlējot un nezaudējot veselo saprātu.
– Lielie maisi dārza atkritumiem madoniešiem būs pieejami arī šopavasar, bet patlaban tos vēl nenodrošinām. Kad tos varēs pieteikt, informēsim iedzīvotājus gan „Starā", gan Madonas novada pašvaldības mājaslapā, – uzsvēra Gita Lutce.
01.04.2020.