Dome izskatīja jautājumu par zemes pastāvīgo lietošanas tiesību izbeigšanu.
Madonas novada pašvaldība šāgada 12. martā saņēma Valsts zemes dienesta Vidzemes reģionālās nodaļas vēstuli „Par zemes lietošanas tiesību izbeigšanu", informējot par secinājumu, ka tai nav tiesiska pamata atjaunot īpašuma tiesības uz konkrēto nekustamā īpašuma Madonas novadā 1/3 domājamo daļu katram no zemes vienības 0,3126 ha kopplatībā, jo likumā noteiktajā termiņā nav iesniegti īpašuma tiesību atjaunošanas pieprasījumi un nepieciešamie īpašuma tiesības pierādošie dokumenti.
Reģionālā nodaļa lūdz izvērtēt sniegto informāciju, ievērojot, ka zemes lietotājiem, kuri nav veikuši Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likumā noteiktajos termiņos ar zemes izpirkšanu saistītās darbības, jāizbeidz zemes lietošanas tiesības un jāpieņem lēmumi par zemes piekritību pašvaldībai vai zemes ieskaitīšanu rezerves zemes fondā.
Likums nosaka, ka fiziskajām personām, kurām zeme piešķirta pastāvīgā lietošanā, zemes pastāvīgās lietošanas tiesības izbeidzas, ja likumā minētajos gadījumos – līdz 2007. gada 30. novembrim – persona nav iesniegusi zemes izpirkšanas (pirkšanas) pieprasījumu.
Dome nolēma apturēt lietvedību līdz brīdim, kad stāsies spēkā Vidzemes rajona tiesas Valmierā nolēmums civillietā Nr. C71137118, ar kuru prasība tiek izskatīta pēc būtības.
26.06.2018.