Domes sēdes darba kārtībā tika iekļauts jautājums par Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja „Darbības un attīstības stratēģijas 2025.—2030. gadam” apstiprināšanu.
Stratēģija piecu gadu garumā paredz īstenot visas muzeja pamatdarbības funkcijas – krājuma glabāšanu un digitalizēšanu, pētniecību, komunikāciju un izglītojošo darbu. Dokuments ietver darbības stratēģiju pētnieciskajā, izglītojošajā un politikas jomā, kas nosaka, kā mēs veidosim nākamo piecgades darbu. Viens no mērķiem ir veidot Madonas muzeju par reģionālu muzeju, domāt par to, kā muzeji Madonas novadā varētu sadarboties un kopīgi strādāt vēl labāk un veidot muzeju grupu. To plānots ietvert arī akreditācijas dokumentos, strādāt gan pie materiāli tehniskās bāzes, gan pie etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu ēkas uzturēšanas, kur nepieciešams veikt remontdarbus, lai sakārtotu telpas un varētu izveidot papildu krājuma telpas. Jāpaplašina un jālabiekārto muzeja izstāžu zāles. Jau ir runāts ar Madonas apvienības pārvades vadītāju Gunti Ķeveri un Madonas Valsts ģimnāzijas direktori Vandu Madernieci par teritorijas paplašināšanu. Paredzēts labiekārtot Haralda Medņa Dziesmusvētku skolas teritoriju, veikt nepieciešamos tehniskās pārbaudes darbus blakus esošajai kūts ēkai. Piecgades plānā ietilpst projekta izstrāde, lai veidotu izstāžu zāļu piebūves projektu, kas ir tālāks sapnis, bet būtu nepieciešams, lai varētu domāt par telpām mākslas ekspozīcijas izveidei, muzeja pedagoģiskās programmas izveidei, garderobei un citam telpām. Stratēģijā iekļauta arī analīze, kas izvērtē muzeja stiprās un vājās puses un draudus, un šobrīd tiek izstrādāts rīcības plāns krīzes situācijām. Tiks izveidots muzeja prioritāri glābjamo priekšmetu saraksts, saglabājot mantojumu un padarot to pieejamāku, digitalizēt un veidot turpmāko pasākumu programmu.
03.06.2025.