Rakstniecības un mūzikas muzejs sagatavojis jaunu interneta žurnālu – "Stāstnesis", kas visiem interesentiem pieejams muzeja mājas lapā.
Jaunajā interneta žurnālā regulāri tiks publicēti raksti, kuros muzejā glabātās kultūrvēsturiskās vērtības tiks saistītas ar šābrīža aktuālajām norisēm – mākslinieciskām, ikdienišķām un sociālām.
Laikā, kad jau ilgāku laiku asas diskusijas raisa pasaulē valdošā bēgļu krīze, "Stāstnesis" aicina uz šo problēmu palūkoties vēsturiskā kontekstā, piedāvājot rakstu sēriju par latviešu literātiem un mūziķiem, kuri savulaik bija spiesti doties bēgļu gaitās. Kā pirmais publicēts stāsts par rakstniekiem, kuri pēc Otrā pasaules kara dzīvoja Vācijas DP (Displaced Persons) nometnēs, bieži vien pavadot tajās vairākus gadus. Kodolīgi pasniegto informāciju papildina fotomateriāli un citāti no rakstnieku personīgajām vēstulēm. Savukārt latviešu mūzikas interesentiem tiek sniegta iespēja uzzināt vairāk par Latviešu stīgu kvartetu, kas darbojās DP nometnēs un ko mūzikas kritiķi ierindoja pat pasaules labāko piecniekā.
"Stāstnesis" pievēršas arī šodienas kultūras tendencēm. Ar savām pārdomām vispirms dalās mūsdienu autori, kuri rakstījuši par tā sauktajiem ekonomiskajiem bēgļiem: Laima Kota, Vilis Lācītis un Andra Manfelde.
Šomēnes vēl gaidāms stāsts par īpašu muzeja priekšmetu, kas bēgļa gaitās pavadījis kādu ievērojamu latviešu dzejnieku. Šis vērtīgais krājuma eksemplārs tiks iekļauts muzeja topošajā ekspozīcijā "Dziesma".
Arī turpmākās "Stāstneša" rakstu sērijas sabalsosies ar ekspozīciju "Dziesma" un ļaus lasītājiem gūt pirmos ieskatus topošajā muzejā. Atgādināšu, ka laikā no 2014. gada janvāra līdz 2017. gada aprīlim Rakstniecības un mūzikas muzeja telpas Rīgā, Pils laukumā 2, ir slēgtas rekonstrukcijas dēļ.