Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Viesojas amerikāņu folkmūzikas grupa

INESE ELSIŅA

Autors • 14.04.2016.

Burtu lielums

Aprīlī Latvijā ar ASV vēstniecības atbalstu viesojas amerikāņu folkmūzikas (angliski bluegrass) grupa „Stash Wyslouch String Band" no Bostonas.

Grupā ir četri mūziķi: Stašs Visloučs (Stash Wyslouch, ģitāra), Maiks Bārnets (Mike Barnett, vijole), Dominiks Leslijs (Dominick Leslie, mandolīna) un Džeremijs Makdonalds (Jeremy McDonald, kontrabass). Grupas mūziķi šādā sastāvā sāka koncertēt pirms pieciem gadiem. Viņu koncertos skan mūsdienīgi interpretēta amerikāņu bluegrass un tradicionālā Apalaču kalnu apvidus tautas mūzika.
Grupas vadošais mūziķis ir ģitārists, vokālists un dziesmu autors Stašs Visloučs. Ģitārista karjeru viņš sāka metālmūzikas grupā, bet 2010. gadā pēc studijām Bērklija Mūzikas augstskolā Stašs pievienojās progresīvās folkmūzikas (progressive blue-grass) grupai „The Deadly Gentlemen", ar kuru daudz koncertēja un ierakstīja divus studijas albumus – „Carry me to Home" (2011) un „Roll me, Tumble Me" (2013). Vēlāk Stašs pievērsās solokarjerai un jaunā sastāvā 2015. gada septembrī ierakstīja albumu „Stash!", kurā oriģinālā veidā apvienotas smagā metāla un folkmūzikas iezīmes.
Grupas tūri Eiropā organizē ASV Valsts departamenta programma „American Voices Abroad" un ASV vēstniecība Latvijā. 17. aprīlī pulksten 15 grupa uzstāsies Madonas kultūras namā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px