Sestdien, 25. aprīlī, pulksten 14 Madonas kultūras namā sāksies Vidzemes kamerorķestru, stīgu orķestru un simfonisko orķestru skate festivāls.
Žūrijas komisija izvērtēs kolektīvus, no kuriem labākie tiks aicināti uz XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Uzstāsies: Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolas kamerorķestris, diriģents Mārtiņš Bergs; Siguldas jauniešu kamerorķestris, diriģents Pēteris Plūme; Ādažu Mākslas un mūzikas skolas kamerorķestris, diriģente Vita Zemture; Olaines Mākslas un mūzikas skolas kamerorķestris, diriģents Normunds Dreģis; Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas kamerorķestris, diriģents Andris Riekstiņš; Valmieras mūzikas skolas stīgu orķestris, diriģents Aivars Cepītis; Krimuldas un Limbažu jauniešu stīgu orķestris, diriģents Aivars Bunķis; Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas un Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas simfoniskais orķestris, diriģents Mārtiņš Bergs.
Pulksten 17.50 Vidzemes 15. orķestru festivāla ietvaros muzicēs Vidzemes festivāla koporķestris, solisti Jūlija Skipore un Reinis Tomiņš.
Būtiski, ka 8., 9. aprīlī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas audzēkņi un pedagogi, kuri spēlē simfoniskajā orķestrī, devās uz Valku, lai saspēlētos ar Jāņa Cimzes Valkas mūzikas skolas orķestra grupu. Valkā madonieši ne tikai mēģināja un uzstājās koncertā, bet arī apskatīja Valkas novadpētniecības muzejā iekārtoto ekspozīciju, veltītu latviešu kora mūzikas pamatlicējam un Vidzemes skolotāju semināra vadītājam Jānim Cimzem (starp citiem eksponātiem tur redzama arī Jāņa Cimzes vaska figūra). Uz brīdi mūsējie paviesojās arī Igaunijas pilsētā Valgā.