8. aprīlī ar atklāšanas pasākumiem Alūksnes Kultūras centrā, Alūksnes muzejā un Alūksnes Mākslas skolā durvis vērs Vidzemes mākslinieku kopīgā izstāde „Acumirklis".
2013. gadā ar Madonas muzeja mākslas izstāžu organizatores, tekstilmākslinieces Ineses Jakobi svētību iesākās šīs senās tradīcijas atjaunošana – Vidzemes mākslinieku kopāsanākšana, savstarpēja iepazīšanās, ik gadu tiekoties citā pilsētā. 2013. gadā autoru darbu skate notika Madonas muzeja izstāžu zālēs, 2014. gadā mākslinieki satikās Cēsu izstāžu nama telpās, 2015. gadā izstādes atklāja Valmieras muzejā, Valmieras integrētās bibliotēkas un Valmieras Kultūras centra telpās. Pērn Vidzemes mākslinieki tikās un savus darbus rādīja Siguldā, šogad – Alūksnē. Pirmajā gadā pēc tradīcijas atjaunošanas Madonā izstādē piedalījās 60 mākslinieku, šogad Alūksnē būs 92 autori.
Piebildīšu, ka izstādes dalībnieki ir mākslinieki, kuru saknes ir Vidzemes reģionā, un Alūksnē izstādes apmeklētājus priecēs kopumā 188 lietišķās mākslas un stājmākslas darbi. Ekspozīciju zālēs būs izlikts Madonas, Valmieras, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Valkas, Gulbenes, Cēsu, Siguldas, Jaunpiebalgas, Limbažu un Alūksnes novada mākslinieku veikums. Iesniegtie darbi sagatavoti dažādās tehnikās – glezniecība, kokgriezumi, keramika, stikls, gobelēni.
Izstāde būs skatāma trīs ekspozīciju telpās – Alūksnes Kultūras centrā, Alūksnes muzejā un Alūksnes Mākslas skolā. Atklāšana notiks 8. aprīlī katrā no minētajām vietām – pulksten 13 Alūksnes Kultūras centrā, pulksten 15 Alūksnes muzejā, pulksten 16 Alūksnes Mākslas skolā, noslēgsies pulksten 16.40 ar mākslas raisītām sarunām Alūksnes Mākslas skolā.
Visas izstādes Alūksnē būs skatāmas līdz 21. maijam.
05.04.2017.