Šogad Mākslas dienu izstāde būs īpaša, jo tajā piedalīsies mākslinieki no daudzām Vidzemes pilsētām – Rūjienas, Smiltenes, Valkas, Valmieras, Cēsīm, Alūksnes, Gulbenes, Madonas un citām.
Doma par Vidzemes Mākslas dienu lielo izstādi veidojās pamazām – par savulaik regulārajām kopizstādēm Cēsu izstāžu namā atgādināja Nata Livonska, 2012. gadā Kurzemes mākslinieku izstāde apceļoja Vidzemi, bet šīs izstādes kuratore Guna Millersone izteica vēlēšanos izstādīt Talsos vidzemnieku izstādi. Vienojāmies. Solīts – darīts.
Tik liela apjoma mākslinieku saiets Vidzemē pēc ilgiem gadiem būs eksperiments, savukārt Kurzemē tā ir tradīcija ar 10 gadu stāžu.
Mēs šeit esam ļoti dažādi savās interesēs, izteiksmes līdzekļos un mērķos, bet tieši tas varētu sarežģīt ekspozīcijas veidošanu un savukārt radīt ļoti interesantu kopainu. Pašlaik apzināta tikai daļa no Vidzemes māksliniekiem, darbs jāturpina, tradīcija jāuztur.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.04.2013.
Autore: INESE JAKOBI,
mākslas izstāžu organizatore