Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls

INESE ELSIŅA

Autors • 08.03.2016.

Burtu lielums

5. martā Alūksnes kultūras centrā notika 16. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls.
Tajā dažādus klasiskās mūzikas skaņdarbus, sākot no baroka līdz mūsdienu mūzikai, atskaņoja ap pusotra simta jauno mūziķu, tai skaitā Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestra dalībnieki Mārtiņa Berga vadībā.

Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāla tradīcija aizsākās 2000. gadā Cēsīs, kad pirmajā festivālā piedalījās Cēsu, Valmieras, Madonas un Ogres orķestri. Turpmākajos gados festivāla norisei tika izvēlēta kāda no pilsētām, no kurām nāk orķestri – festivāla dalībnieki. Līdz šim festivāls organizēts Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā, Limbažos un Valkā, pie kam vairākās pilsētās jau divas reizes.
Festivāla iedvesmots, radies arī jauns muzikāls kolektīvs — Vid­zemes apvienotais jauniešu simfoniskais orķestris, kas izveidojies kā patstāvīga koncertvienība. Reizi gadā orķestris muzicē festivālā, ir piedalījies trijos Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētkos.
Šogad festivālā uz Alūksnes kultūras centra lielās zāles skatuves varēja dzirdēt jaunos mūziķus no Cēsu, Valmieras, Madonas, Krimuldas, Limbažu, Valkas, kā arī Alūksnes mūzikas skolām. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivālā katrs orķestris atskaņoja atsevišķu aptuveni 15 minūšu garu programmu, bet galvenais notikums bija apvienotā orķestra priekšnesums koncerta noslēgumā.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px