Par latviskās dzīvesziņas kopšanu un daudzināšanu Madonas kultūras nama folkloras kopa „Vērtumnieki" 7. decembrī saņēma folkloras balvu „Austras koks".
To kolektīvam svinīgos apstākļos Rīgā, VEF Kultūras pilī, pasniedza Latvijas Folkloras biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Kapusts.
Līdztekus mūsu novada tradīciju, dziesmu, rotaļu, deju, muzicēšanas prasmju pārmantošanai lielu ieguldījumu „Vērtumnieki" devuši vietējā dialekta apgūšanā un daudzināšanā. Jāuzsver, ka folkloras kopa „Vērtumnieki" drīzumā atzīmēs pastāvēšanas 40 gadu jubileju. 1980. gadā to izveidoja toreizējais Madonas pilsētas mūzikas skolas direktors Artis Kumsārs. Kopš 2002. gada kopu vada un Arta Kumsāra iesākto darbu turpina Ingrīda Grudule. Kolektīva misija, laikam ritot, ir palikusi nemainīga – cauri laikiem saglabāt un kopt Vidzemes sēlisko izloksni un Vidzemes novada tradīcijas.
Plašāku materiālu par folkloras kopas „Vērtumnieki" ikdienu un sasniegumiem „Stars" piedāvās īsi pirms gadumijas.
20.12.2019.