Augustā ceļu pie skatītājiem sāks jauna dokumentāla filma, kas veltīta dziesminiekam un dzīves noslēguma posmā mūsu novadā dzīvojušajam Haraldam Sīmanim.
Haralds Sīmanis (attēlā)bija unikāla un neatkārtojama balss Latvijas kultūrtelpā. Viņš bija pašizteiksmes mākslinieks, kurš ar savu dziedājumu un mūziku pārkāpa laika, politikas un žanru robežām. Mūziķa radītajās dziesmās apvienojās protests, garīgums un dvēseles atklātība.
Jaunākā režisores Dzintras Gekas filma ir dzīvības un aiziešanas poēzija. Stāsts par cilvēku, kurš neiekļāvās sistēmās, bet iemiesoja brīvību mūzikā, dzīvē un klusumā. Filmā tiek dokumentēti Haralda Sīmaņa pēdējie dzīves gadi: jubilejas koncerts, draudzība ar skaņu režisoru Māri Āboliņu, kas arī jau aizsaukts mūžībā, dārza paradīze pie sociālā dzīvokļa Aronā un pēdējais publiskais uznāciens Ziemeļblāzmas parkā. Tas viss rada smeldzīgu apziņu, ka dzīve tuvojas noslēgumam. Kā apliecina režisore, šī nav tikai dokumentāla filma. Tā ir sajūta, tā ir dziesma par dzīvi – nepiespiesta, patiesa un mīlestības pilna. Režisore un scenārija autore – Dzintra Geka, operators – Viktors Grībermans, montāžas režisori – Sandra Alksne, Armands Zvirbulis, mūzikas autors – Haralds Sīmanis, skaņu režisors – Artis Lūsis.
01.08.2025.