Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Veidenbaumam veltītā Muzeju nakts “Brakos”

ZINTA SAULĪTE, „Braku" muzeja vadītāja

Autors • 22.05.2017.

Veidenbaumam veltītā Muzeju nakts “Brakos”
Burtu lielums

kā 2017. gads aizrit Eduarda Veidenbauma 150. jubilejas zīmē, arī Latvijas Muzeju nakts bija veltīta dzejniekam, tēma – „Laiks".

R. Blaumaņa memoriālajā muzejā „Braki" notika jau vienpadsmitā Muzeju nakts. Šoreiz tā lutināja ar siltu un vasarīgi skaistu laiku, arī apmeklētāju skaits bija liels – 450. Interesenti bija no visdažādākajām Latvijas vietām: Rīgas, Tukuma, Valmieras, Mārupes, Mālpils, Smiltenes, Aizkraukles, Jēkabpils, Lielvārdes, visvairāk – no Ērgļu un Madonas novada.
Muzeju nakts „Brakos" aizsākās ar literāri muzikālu sarīkojumu „Un ziedonis puķes jau kaisa", kurā skatītājus priecēja grupa „Voice of Instruments". Ilmārs Šterns dziedāja un deklamēja dzeju, Maija Solovjova spēlēja uz tāfelklavierēm, bet Daiga Solovjova – saksofonu un stabuli. Jaunieši iepazīstināja ar skaistiem un skanīgiem muzikāliem priekšnesumiem.
Pēc svinīgā sarīkojuma notika dažādas aktivitātes muzeja ēkās. Darbnīcu
„E. Veidenbaums un R. Blaumanis – laikabiedri" vadīja Maruta Bitīte un viņas palīgi – Laila Saulīte un Sintija Reinholde. Veicot uzdevumus darba lapās, varēja iepazīt E. Veidenbauma personību, daudz jauna uzzināt par dzeju un tās valodas bagātību. Lai noskaidrotu interesantus faktus par lietām senāk un tagad, par veco druku un aforismiem par laiku, bija jādodas uz darbnīcu „Laika rats griežas", to vadīja Ērgļu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Dreiblate. Jauka un izzinoša bija darbnīca „Koks – laika liecinieks", kurā Danuta Kiopa iepazīstināja ar meža veltēm un gudrībām, aicināja veidot un rakstīt, minēt un izdomāt. Ļoti skanīgi un brīnišķīgi aizritēja dziedošā darbnīca „Mans laiks radošumam", to vadīja Elīna Berklāva, kas, spēlējot tāfelklavieres viesu istabā, aicināja dziedāt un dziedāt.
Par „Braku" Muzeju nakts neatņemamu sastāvdaļu jau kļuvusi nakts orientēšanās, kuras nosaukums šogad bija „Skrējiens cauri gadsimtiem". Pie starta sagaidīja Ērgļu vidusskolas 7. klase un skolotāja Anna Ieleja. Pirmais kontrolpunkts bija Jauniešu pulcēšanās vietā (11. klase), kurā bija jāveic pārbaudījumi, saistīti ar senajiem laikiem. Jāņkalniņā sagaidīja 10. klase, lai aicinātu veikt uzdevumus, atklājot uguns spēku. 8. klase dežurēja pie Pieminekļa akmens, lai mudinātu izbaudīt viduslaiku krāšņumu. Simtsoļu takā sagaidīja Ērgļu novada jaunsargi un viņu instruktore Kristīne Puziņa, bet pie Zibensšķeltā akmens rosījās 6. klase, jo viņu uzdevums bija „aizvest" nākotnes pasaulē. Pasākuma laikā darbojās arī atrakciju parks „Braku takas", ko īpaši romantiski bija veikt pievakarē un naktī, kad pie kokiem tika sadegti gaismas lukturi. Enerģiskie kāpelētāji bija beidzamie, kas noslēdza Muzeju nakti „Brakos".
Paldies Muzeju nakts palīgiem, atsaucīgajai Ērgļu vidusskolas saimei un biedrībai „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums"! Uz tikšanos nākamajā gadā!

23.05.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px