30. jūlijā Valmieras teātris uzsāka savu 102. sezonu.
Tā iezīmējas ar atgriešanos Lāčplēša ielas ēkā, tādēļ iestudējumu tēma būs atgriešanās mājās un mīlestības dažādās izpausmes – no bērna sapņošanas un draudzības, no pusaudžu un jauniešu kategorisma līdz nenovēršamai pieaugušo cilvēku kaislībai.
Teātra direktore Evita Ašeradena un mecenāte Ināra Tetereva parakstīja vienošanos par Valmieras teātra un Borisa un Ināras Teterevu fonda sadarbības turpināšanu un fonda atbalsta palielināšanu teātra jauniestudējumu tapšanai līdz 350 000 eiro.
Pateicoties fonda finansiālajam atbalstam, šajā sezonā Valmieras teātrī taps pieci nozīmīgi jauniestudējumi: Viljama Šekspīra traģēdija "Romeo un Džuljeta" (režisore Inese Mičule), Gunāra Priedes "Zilā" (režisore Māra Ķimele), Annas Brigaderes pasaku luga "Sprīdītis" (režisors Reinis Suhanovs), Gunāra Priedes luga "Trīspadsmitā" (režisors Jānis Znotiņš) un Tomasa Manna romāns "Burvju kalns" (režisors Toms Treinis).
Sezonas pirmā pirmizrāde gaidāma 4. oktobrī, kad Lielajā zālē savu satikšanos ar skatītājiem piedzīvos īpašs projekts – igauņu režisora Andresa Noormeta iestudējums "Cosmopolitan", kas top kā sadarbības projekts ar Igaunijas teātri "Ugala" Vīlandē.
Piebildīšu, ka no 2. līdz 4. augustam Valmieru pārņems devītais Valmieras vasaras teātra festivāls, kas šogad runās par dzīvību, to skatot no dažādām pusēm: dzimšana, dzīve, dzīvības cena indivīda, valsts, cilvēces šķērsgriezumā.
02.08.2024.