Pie teātra mazākajiem skatītājiem nonākusi jauna Valmieras teātrī tapusi izrāde "Slinkums" Toma Treiņa režijā.
Šī ir izrāde, kas īpaši veidota izbraukumiem, un to var spēlēt jebkurā zālē, kur to gaida bērni. Iestudējums paredzēts skolēniem no 1. līdz 6. klasei, un pirmizrādi tas piedzīvoja 5. martā Valmieras 5. vidusskolā.
Izrāde stāsta par trim draugiem, kuriem skolā tiek uzdots uzdevums, diemžēl ne visi no viņiem ir tik čakli, lai to izpildītu, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Slinkākais no draugiem piedāvā iespēju pārējiem doties uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jāpiepūlas, kur visu, iespējams, tavā vietā izdara kāds cits. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums un ir pat veselīgi dažkārt paslinkot, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam. Jo tad, iespējams, kāds cits arī tavā vietā kļūs par prezidentu.
Režisoru Tomu Treini teātra mazākie skatītāji iepazinuši ar viņa izrādi bērniem "Pagalms atdzīvojas", kas tapa 2019. gada Valmieras vasaras teātra festivāla ietvaros un tika izrādīta ar lieliem panākumiem.
Šoreiz izrādes radošajā komandā arī māksliniece Marta Mielava un dramaturģiskā konsultante Justīne Kļava. Lomās: aktieri Anna Nele Āboliņa, Oskars Florencs-Vīksne un Toms Veličko (attēlā).
06.03.2020.