Adventa otrajā nedēļā, 11. decembrī, mūsu novadnieks, diriģents, komponists, pedagogs Valdis Breģis savā 85. gadskārtā būtu svinējis vārdadienu, taču 2011. gadā viņš tika aizsaukts mūžībā, un todien Rīgā, Latviešu biedrības nama Zelta zālē, viņš dzīvoja laikabiedru atmiņās un mūzikā.
Meita, komponiste un pianiste, Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāte (2009. gada jaundarbs – koncerts vijolei un orķestrim), grāmatu „Teātris senajā Rīgā" un „Cittautu mūziķu leksikons" autore Ilona Breģe aicināja uz koncertu „Mežābeles zieds", kurā skanēja viņas un tēva Valda Breģa dziesmas un mūzika. Ar Madonas novada pašvaldības atbalstu un sveicieniem Ilonai un Valda dzīvesbiedrei Vizbulītei piemiņas koncertā piedalījās arī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja darbiniece Dace Zvirgzdiņa, kas šobrīd apkopo Valda Breģa dzīves un darba gadu liecības; Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas mācību pārzine Ingrīda Gailīte, kam savā laikā Valdis Breģis bija padomdevējs un palīgs, kad viņa kā jauna diriģente strādāja ar koriem; māsa Anita Fjodorova, kas ar ģimeni dzīvo mūsu novadnieka dzimtajās mājās Sarkaņu pagasta „Lejas Svincos", kur 1928. gada 2. jūlijā kā otrais bērns vēlākajā piecu bērnu ģimenē pasauli ieraudzīja Valdis Breģis; un es, Anita Kļaviņa. Ar Valdi mūs saistīja ģimeņu draudzība, kā arī, strādājot ar ansambli „Taurenītis", tagadējā BJC un Madonas kultūras nama bērnu ansambli „Madona", vienoja ciešas radošas saiknes. Komponists šiem ansambļiem dāvināja jaunrades dziesmas ar dzejnieces Adinas Ķirškalnes vārdiem. Valdis bija arī viens no maniem pirmajiem vokālajiem pedagogiem, kura atsevišķas darba metodes vēl šodien pielietoju darbā ar solistiem vokālistiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.12.2013.
Autore: ANITA KĻAVIŅA,
dziedošo ģimeņu „Spieta" vadītāja un vokālā pedagoģe