Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Uzstājas jauniešu kamerorķestri

Redakcija

Autors • 08.03.2013.

Burtu lielums

23. februārī Limbažu kultūras namā notika 13. Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls, kas ir vienīgais šāda veida pasākums Latvijā un jau kļuvis par tradīciju.

Festivāls ir ceļojošs un notiek tajās pilsētās, kuru orķestri piedalās festivālā. Tā pirmsākumi meklējami 2000. gadā Cēsīs, kur piedalījās Cēsu, Valmieras, Madonas un Ogres orķestri. Līdz šim festivāls ir noticis Cēsīs, Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā un Valkā, vairākās pilsētās jau divreiz. Madonas mūzikas skolas kamerorķestris festivālā nav piedalījies tikai reizi.
Šogad festivālā piedalījās ap 150 dalībnieku. Līdzās Cēsu, Valmieras, Ogres, Valkas, Krimuldas, Limbažu jauniešu orķestriem uz skatuves kāpa arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā. Katrs orķestris atskaņoja 15 minūšu programmu, bet galvenais notikums bija apvienotais orķestris koncerta noslēgumā. Programmā skanēja gan klasiķu, gan mūsdienu autoru skaņdarbi.
13. martā Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris dosies uz Ogri, kur Ogres mūzikas skolas telpās ritēs Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācijas rīkotais Latvijas mūzikas skolu stīgu ansambļu un stīgu orķestru konkurss „Musica da Camera". Konkursa mērķis ir popularizēt stīgu ansambļus un stīgu orķestrus, veicināt kolektīvās muzicēšanas prasmes un iemaņas, apzināt un attīstīt Latvijas mūzikas skolu stīgu instrumentu nodaļu radošo potenciālu.

Autore: INESE ELSIŅA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px