8. martā Valmierā notika Vidzemes jauniešu kamerorķestru festivāls.
Festivāls ir ceļojošs un notiek pilsētās, kuru orķestri tajā piedalās. Līdz šim festivāls noticis Cēsīs, Madonā, Ogrē, Valmierā, Siguldā, Lēdurgā un Valkā, vairākās pilsētās – jau divreiz. Šogad festivālā piedalījās ap 150 dalībnieku. Līdzās Cēsu, Valmieras, Ogres, Valkas, Krimuldas, Limbažu jauniešu orķestriem uzstājās arī Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas kamerorķestris diriģenta Mārtiņa Berga vadībā. Katrs orķestris atskaņoja 15 minūšu programmu, bet galvenais notikums bija apvienotais orķestris koncerta noslēgumā.
Autore: INESE ELSIŅA