2023. gada vasarā LELB Madonas draudzes mācītājs Viesturs Rikveilis aicināja savu draudzi uzsākt Camino Latvija ceļu.
Dieva veidota komanda 19 kristiešu sastāvā šovasar no 22. līdz 26. jūlijam veica pirmo ceļa posmu no Igaunijas robežas Valkā līdz Cēsīm.
Piecās dienās lūdzām un slavējām, piedzīvojām Dieva visvarenību dabā, savā nespēkā, vienotībā un savstarpējā mīlestībā.
Pateicība Camino Latvija veidotāju komandai par iespēju izmantot jau sagatavotu, marķētu svētceļnieku ceļu un naktsmājas. Katru priecēja svētceļnieka pasē iespiestie zīmodziņi, kas atgādinās par personīgajām uzvarām Dieva spēkā. Kādam pirmā uzvara bija pārvarēt šaubas un doties ceļā, kādam – līdzi ņemt pirmsskolas vecuma bērnu, kādam – atteikties no komforta.
Mani personīgi pārsteidza tas, ka satikāmies tik ļoti dažādi, individualitātes, katrs ar savu dzīves pieredzi, pārliecību un taisnību, bet šķīrāmies kā vienas ģimenes locekļi, kā seni, sirsnīgi draugi. Sāpēja vaigi, jo tik daudz smaidījusi nebiju sen – aiz prieka, aiz aizkustinājuma, aiz labsajūtas. Katrs dalībnieks nesa savu neatsveramo ieguldījumu kopīgajā ceļā. Tikai katram ieguldot labāko no sevis, šis piecu dienu garīgais piedzīvojums varēja pārtapt par tikšanos, sarunu, pastaigu, spirdzinošu veldzi, pat anekdoti kopā ar Dievu.
Mēs esam stiprināti, iedvesmoti jauniem ceļa posmiem, kuri nākamajā un aiznākamajā vasarā un atkal, un atkal sekos cauri Latvijai, Lietuvai, Polijai, Vācijai, Francijai un Spānijai līdz Santjago de Kompostela katedrālei. Ceļš, kurā iesim un tāpat kā Jēkabs pa visu pasauli sludināsim evaņģēliju visai radībai, kā Jēzus mums ir pavēlējis. Jo būt sadraudzībā ar Jēzu nozīmē būt kopā ar visiem, kuri tic Viņam. Sekot Jēzum nozīmē iet kopā ar visiem, kuri seko Viņam. Jēzus mūs vieno, taču Viņš sagaida, ka ikviens no mums šajā vienotībā ieguldīs labāko no sevis.
06.08.2024.