Piektdien, 6. oktobrī, pulksten 19 Madonas kultūras namā koncertu sniegs instrumentālais ansamblis „Excelsus" un „L'Chaim".
„Excelsus" ir unikāls kolektīvs, jo tas ir vienīgais instrumentālais ansamblis un, iespējams, vienīgais kolektīvs Latvijā, kura sastāvā ir četri akordeoni, basģitāra un bungas. Kā uzsver ansambļa dibinātāja un vadītāja Zane Ludborža, tas ir sastāvs, kurš var spēlēt jebkuru partitūru – gan akadēmisko, gan rokmūziku, gan populārus skaņdarbus. Repertuārā iekļautas dziesmas no šogad izdotā albuma „Veltījums dzimtajai pilsētai".
Ansamblī spēlē Zanes Ludboržas mūzikas skolas audzēkņi – labākie no labākajiem: akordeonisti Arina Rogaleviča, Jevģenijs Skritņiks, Sanita Aizupiete, kā arī Kristaps Višs (basģitāra), Niklāvs Lucāns – madonietis (sitaminstrumenti) – un pati Zane Ludborža.
„L'Chaim" savukārt ir klezmeru mūzikas ansamblis, kas savā repertuārā iekļauj ebreju –
klezmeru, romu, franču, krievu un citu tautu mūziku. Klezmers – tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils, gan pats mūziķis – spēlmanis. Jēdziens „L'Chaim" burtiskā tulkojumā no ivrita nozīmē „uz dzīvi!". Frāzi „L'Chaim" ir pieņemts teikt tosta beigās vai kā īsu tostu. Šī jēdziena otra nozīme ir labas gribas izpausme un svētība.
03.10.2017.