Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Unikālu kolektīvu koncerts Madonā

INESE ELSIŅA

Autors • 02.10.2017.

Unikālu kolektīvu koncerts Madonā
Burtu lielums

Piektdien, 6. oktobrī, pulksten 19 Madonas kultūras namā koncertu sniegs instrumentālais ansamblis „Excelsus" un „L'Chaim".

„Excelsus" ir unikāls kolektīvs, jo tas ir vienīgais instrumentālais ansamblis un, iespējams, vienīgais kolektīvs Latvijā, kura sastāvā ir četri akordeoni, basģitāra un bungas. Kā uzsver ansambļa dibinātāja un vadītāja Zane Ludborža, tas ir sastāvs, kurš var spēlēt jebkuru partitūru – gan akadēmisko, gan rokmūziku, gan populārus skaņdarbus. Repertuārā iekļautas dziesmas no šogad izdotā albuma „Veltījums dzimtajai pilsētai".
Ansamblī spēlē Zanes Ludboržas mūzikas skolas audzēkņi – labākie no labākajiem: akordeonisti Arina Rogaleviča, Jevģenijs Skritņiks, Sanita Aiz­upiete, kā arī Kristaps Višs (basģitāra), Niklāvs Lucāns – madonietis (sitaminstrumenti) – un pati Zane Ludborža.
„L'Chaim" savukārt ir klezmeru mūzikas ansamblis, kas savā repertuārā iekļauj ebreju –
klezmeru, romu, franču, krievu un citu tautu mūziku. Klezmers – tā ir gan Austrumeiropas ebreju tautas mūzika, gan tās īpašais atskaņojuma stils, gan pats mūziķis – spēlmanis. Jēdziens „L'Chaim" burtiskā tulkojumā no ivrita nozīmē „uz dzīvi!". Frāzi „L'Chaim" ir pieņemts teikt tosta beigās vai kā īsu tostu. Šī jēdziena otra nozīme ir labas gribas izpausme un svētība.

03.10.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px