„Madonas mūzikas sesija" notiks skolēnu rudens brīvdienās – no 26. līdz 31. oktobrim. Pasākums, kas iepriekš nesa „Ģitāristu sesijas" vārdu, daudzu gadu garumā pulcēja gandrīz visu mūzikas instrumentu grupu dalībniekus, tāpēc pienāca laiks mainīt tā nosaukumu.
Tiem, kuri par sesiju dzird pirmo reizi, varu minēt dažus faktus: sesija ir apmācību nometne ģitāristiem, basģitāristiem, bundziniekiem, vokālistiem, akustiskās ģitāras spēlmaņiem un taustiņinstrumentālistiem. Tradīcijas, informācija, pieredze, atpūta un satikšanās vislabāk raksturo sesijas 17 gadu garo attīstības ceļu, kurā līdz šim piedalījušies 1256 dalībnieki. Uz sesiju brauc satikt domubiedrus, skolotājus, ar kuriem dalīties pieredzē. Madona ir vieta, kur var eksperimentēt, slīpēt, brīnīties, runāt, smaidīt un sapņot. Šeit satiekas kolēģi – skolnieki un skolotāji, kuri uz piecām dienām un visam mūžam kļūst par draudzīgu ģimeni.
Sesijas programma
Sesija sākas ar dalībnieku sagaidīšanu svētdienas vakarā no Rīgas vilciena un noslēdzas piektdienas vakarā reizē ar koncerta pēdējo akordu Madonas kultūras namā. Sesija ir piepildīta ar vietējo un ārzemju mūziķu meistarklasēm, kā arī apmācībām visās instrumentu grupās. Tiek pārstāvēts daudziem interesējošais roks, blūzs, džezs un citi muzicēšanas stili. Pasākuma uzdevums ir iepazīstināt topošos mūziķus ar mūzikas bagāto valodu un paplašināt muzikālo iespēju redzesloku, veidot zināšanu pārmantojamību starp paaudzēm. Sesijas meistarklases notiek latviešu, krievu un angļu valodā. Vakaros rit konkursi ar iespējām sevi parādīt, notiek jamsession, koncerti ar ārzemju un pazīstamu pašmāju grupu piedalīšanos. Ceturtdienas pēcpusdienā dosimies pie dabas, kā arī baudīsim muzikāli lietderīgu pasākumu – relax tūri. Piektdien uzstāsies dalībnieki, un lielāks skatuves laiks tiks atvēlēts viesu koncertiem, ko vadīs dabai un mūzikai uzticīgais draugs Māris Olte. Sesija noslēgsies piektdien, 31. oktobrī, ar krāšņu galakoncertu Madonas kultūras namā.
30. un 31. oktobra koncerti tiks rādīti TV. Sesijas aktivitātes varēs redzēt visu nedēļu online www.gitaristusesija.lv un www.madona.lv. Ieplānots pasākuma dienās izveidot, iestudēt un pirmatskaņot kopīgu skaņdarbu ar visu sesijas dalībnieku piedalīšanos.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.10.2014.
Autors: IMANTS PULKSTENIS