22. martā pirmizrādi piedzīvos latviešu dokumentālā kino klasiķa Ivara Selecka jaunākā filma „Turpinājums".
Stāstu par pieciem bērniem, viņu pirmo skolas gadu Latvijas reģionos varēs noskatīties vairāk nekā 100 kino demonstrēšanas vietās.
Pirmajā filmas izrādīšanas nedēļā pirmizrādes notiks ne tikai Rīgā, bet arī Madonā, Rēzeknē, Liepājā, Cēsīs, Valmierā un Tukumā, kur iedzīvotāji varēs tikties ar filmas veidotājiem. Pilsētās viesosies režisors Ivars Seleckis, operators Valdis Celmiņš, producenti Antra Gaile un Gints Grūbe.
Iecerēts, ka filmas reģionālo pirmizrāžu laikā tās varoņi dalīsies savos stāstos un izjūtās par filmēšanas procesu un pirmo skolas gadu.
Filma būs kā ilgtermiņa kino vērojums par atjaunotajā Latvijas Republikā dzimušu paaudzi. Līdz šim Latvijā neviena paaudze nav piedzimusi un izaugusi vienā politiskā sistēmā un valstī. Filmas veidotāji cer, ka mūsdienu bērni būs pirmie, kas nodzīvos visu dzīvi neatkarīgā Latvijas valstī, un nākotnē taps šīs dokumentālās filmas turpinājumi, kas parādīs viņu dzīves ceļu šodienas Latvijā.
Filma veidota divus gadus, sākot no 2015. gada septembra, kad trīs gadus pirms Latvijas simtgades mācības pirmajā klasē dažādos Latvijas novados uzsāka pieci bērni. Galveno varoņu vidū ir arī Kārlis, kas mācās Kusas pamatskolā.
Filmas „Turpinājums" reģionālā pirmizrāde un tikšanās ar tās komandu Madonas kultūras namā notiks 25. martā pulksten 15.
13.03.2018.