Otro gadu Cesvaines evaņģēliski luteriskajā baznīcā īstenojās izglītojošs seminārs – meistarklase „Ērģeļu daudzveidīgais pielietojums dievkalpojumos".
Semināru vadīja ērģelnieks un ērģeļu eksperts no Zviedrijas Gorans Grans. Tā kā ērģeles tiek uzskatītas par mūzikas instrumentu karalieni un ir ļoti dārgs instruments, katrai draudzei, kuras baznīcā ērģeles atrodas, tā ir liela virsvērtība. Svarīgi, lai draudze rūpētos par savām ērģelēm un ērģelnieks tās regulāri spēlētu.
Seminārs – meistarklase Cesvainē tika organizēts vietējiem ērģelniekiem, un tajā piedalījās ērģelnieki no Rīgas, Siguldas, Velēnas un Cesvaines.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.07.2013.
Autore: INESE ELSIŅA
Foto no koncerta izskaņas.