No 9. marta līdz 28. aprīlim Madonas muzeja izstāžu zālēs (mansarda telpā) būs skatāma mākslinieka Māra Subača (attēlā) personālizstāde „Zīmējumi".
Mākslinieks Māris Subačs izstādei tika uzrunāts „Grafikas kameras" autordarbu ekspozīcijas atklāšanā, ko Madonas muzejā pieredzējām 2011. gada rudenī. Tā kā savdabīgo darbu autors priekšlikumam piekrita, Māra Subača rokrakstu daudz pamatīgāk un tuvplānā iepazīsim Madonā.
– Māris Subačs nav novadnieks, pie mums agrāk bijis vien studiju laikā Mākslas akadēmijas praksēs. Vaicāts, ko viņš atceras no šīm vasarām, Subačs raustīja plecus, – pasmaida izstādes organizatore Danute Vēze. – Personālizstādei viņš piekrita un uz Madonu vedīs savus plakātus, kas zīmēti ar flomāsteru (plakātu rašanās nav saistāma ar komerciālās mākslas vai reklāmas mērķi, tie izstaro idejas, paradoksus, dzīves filozofisko pusi). Būs arī krāsainas litogrāfijas no senākiem laikiem, un pats galvenais – mākslinieks izstādes iekārtošanas laikā dzīvos Madonā un radīs darbus uz vietas. Viņš ieradīsies jau ceturtdien, 7. martā, savukārt sestdien, 9. martā, pulksten 12 būs izstādes atklāšana. Iespējams, Madonā radīsies kāda Subača izdomāta un uzzīmēta pasaka, iespējams, tie būs zīmējumi (zīmuļa, tušas, ogles, akvareļa, guašas, pasteļa). Vēl Māris demonstrēs meditatīvu zīmēšanas tehniku, strādājot ar melnu un baltu akrila krāsu. Kā pirmā tiks klāta melnā krāsa, kas asociatīvi uz lapas rada haosu vai tumsu, pēc tam ar baltu mākslinieks cels ārā kārtību, līniju, zīmējumu. Izstādes atklāšanā to varēsim vērot publiski, pieļauju, ka demonstrēšana iedvesmos arī skatītājus. Ja skatītāji vēlēsies, ko līdzīgu varēs paši praktizēt mājās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 05.03.2013.
Autore: INESE ELSIŅA