Aprīlis ierasti ir mēnesis, kad Madonas muzejā noslēdzam cikla “Dzīves un mākslas krāsās” tikšanās sezonu, jo līdz pat rudenim norit aktīva rosība dārzos.
Aprīļa tikšanās senioriem notiks 17. aprīlī, kā ierasts – mēneša trešajā trešdienā pulksten 12, un šoreiz runāsim par un ap krāšņumaugu dažādību, vēsturi, modi un arī nozīmi. Izstāžu zāļu mazajā zālē līdz pat 2. jūnijam ir skatāma viszaļākā izstāde, kāda pēdējā laikā mūsu muzejā bijusi – "Krāšņum-augi – laiks un mode. Telpaugi laika griezumā".
Izstādes satura autore, kā arī maketētāja ir vēsturniece Natālija Seļma, savukārt izstādes mākslinieciskais iekārtojums ir mākslas nodaļas vadītājas Elīnas Krupko ziņā. Izmantojot vēsturiskos attēlus no muzeja krājuma, mums iespējams izsekot krāšņumaugu modei laika gaitā.
Savukārt dzīvie augi, kas ir vairāk nekā 125 dažāda lieluma podiņos, parāda, cik tie ir dažādi – lieli un mazi, maigi un asi, ziedoši un lapaini.
Noslēguma tikšanās laikā par krāšņum-augiem un to modi, kā arī augu ārstniecisko nozīmi ar interesantiem faktiem dalīsies izstādes autore Natālija un mākslinieciskā iekārtotāja Elīna.
Paralēli pasākumam aicināsim iepazīties ar muzeja izstādēm: lielajās zālēs – mākslinieces Laines Kainaizes izstāde "Dzīves mirklis", foajē – "Sibīrijas apģērbs", "Mūsu albumos" (fotoalbumi no Madonas muzeja krājuma, kur senākais datējams ar 19. gadsimta 2. pusi), "Latvijas dalībai NATO un ES – 20" un Madonas un Varakļānu novada apvienību 7.-9. klašu skolēnu darbu mini izstāde "Iedvesmojies un radi" un, protams, mazās zāles izstāde "Krāšņumaugi – laiks un mode". Uz tikšanos muzejā!
16.04.2024.