Sestdien, 18. aprīlī, pulksten 13 interesenti aicināti uz Madonas muzejā veidoto pasākumu “Sarunas starp gleznām un dzeju”.
Pasākumā piedalīsies māksliniece Gunta Brakovska, kuras izstāde "Gleznieciskie monologi" šobrīd skatāma Madonas muzeja izstāžu zālēs. Kopā ar viņu ieradīsies arī otra viešņa – Dagnija Dreika.
Dagnija Dreika ir dzejniece, prozaiķe, tulkotāja. Viņas dzejai raksturīga kolorīti iezīmēta konkrēta vide, dabas ainava, estētiska izsmalcinātība, ko bagātina pasaules kultūras reminiscences. Literāte tulko no angļu, bulgāru, franču, poļu, serbu un horvātu valodas, viņas dzeja ir arī komponēta.
Madonas muzejā abu radošo personību saruna ļaus ielūkoties gleznās caur vārdos ietverto dziļumu un dzejā – caur vizuālās mākslas sajūtām.
Tas būs dzīvs dialogs starp krāsām un vārdiem, ieklausīšanās personīgos stāstos par iedvesmu un radošo procesu.
17.04.2026.