Trešdien Madonas novada bibliotēkas lasītavā ar dzejniekiem Kārli Vērdiņu un Martu Pujātu tikās starpnovadu bibliotekāri, Madonas skolu audzēkņi un citi interesenti.
Tas bija aizraujošs mirklis Kultūrkapitāla fonda atbalstītā projekta ietvaros, jo tikšanās nenoliedzami sniedza dzejsāta un personību tuvumu. Tā kā auditorijā bija jaunāko klašu skolēni, Kārlis Vērdiņš vispirms lasīja dzejoļus no grāmatas „Burtiņu zupa" šai auditorijai. Daudzus no tiem jau daudzi bijām izgaršojuši komponista Kārļa Lāča un dzejnieka Kārļa Vērdiņa brīnišķīgajā sadarbības projektā – kompaktdiskā „Lāču tēta dziesmas".
Pēc tam, kad mazāko klašu skolēni devās uz bērnu literatūras nodaļu, kur tupināja literārās aktivitātes, saruna ar dzejniekiem kļuva pieaugušāka. Tekstus lasīja abi autori, noslēgumā no klausītājiem saņemdami rezumē – „Starp jums abiem vērojama brīnišķīga atšķirība: Kārlis Vērdiņš raksta par to, ko piedzīvojis katrs no mums, bet to, ko raksta Marts Pujāts, visi nav redzējuši. Tas izraisa tādas kā vīzijas, un jāvēl – turpiniet tādā stilā rakstīt arī turpmāk!".
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 12.10.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto