Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Tēlotājmākslas studijai “Madona” 50 gadu jubilejas izstāde

SABĪNE GUDBERGA, izstāžu kuratore

Autors • 18.05.2026.

Burtu lielums

No 23. maija Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejā būs skatāma izstāde “Ceļojums. Tēlotājmākslas studijai “Madona” — 50”, kas veltīta studijas jubilejai.

Šogad, kad Madona svin savu 100 gadu jubileju, viena no pilsētas nozīmīgākajām kultūras kopienām atzīmē 50 pastāvēšanas gadus. Izstādi atklāsim Muzeju nakts pasākuma ietvaros, tā piedāvās atskatīties uz studijas radošo ceļu, tās māksliniekiem un devumu Madonas kultūras dzīvē.
Apmeklētāji varēs aplūkot studijas aktīvo dalībnieku jaunākos darbus, studijas vadītāju veikumu, kā arī mākslinieku darbus no muzeja krājuma. Fotogrāfijās būs skatāma studijas dzīve dažādos laika posmos, sākot ar mākslas plenēriem, agrāk rīkotiem dzejas lasījumu un mūzikas vakariem, kas iekļāvās mākslas dzīves ritējumā, līdz mūsdienās uzņemtām fotogrāfijām no studijas dalībnieku kopīgajiem brīžiem.
Tēlotājmākslas studijas "Madona" vadītājs Agris Sārs uzsver: "Studija jau daudzus gadus ir vieta, kur satiekas domubiedri, radošums un cilvēciska tuvība. Pēc ikdienas darba studijas dalībnieki pulcējas, lai gleznotu, dalītos pārdomās un iedvesmotu cits citu. Katrs ir savdabīga personība, kura mākslinieciskais rokraksts tiek respektēts un ieausts kopējā stāstā."
50 gadu laikā studijā mākslas prasmes apguvuši vairāk nekā simts interesentu, un tās dalībnieku vidū bijuši gan profesionāli mākslinieki, gan dažādu profesiju pārstāvji, kurus vienojusi interese par mākslu un radošu pašizpausmi. Dalībnieki regulāri rīko kolektīvās un personālizstādes, organizējuši plenērus un piedalījušies tajos, viņu darbi ir papildinājuši svētkus un notikumus Madonā un novadā.
Tēlotājmākslas studijas "Madona" pirmsākumi meklējami 1974. gadā, kad mākslinieks Jānis Simsons ieradās Madonā un izveidoja tēlotājmākslas pulciņu. Gadu vēlāk, 1975. gada rudenī, tika dibināta tēlotājmākslas studija "Madona", kas kļuva par vienu no pirmajām šāda veida studijām Latvijā. J. Simsona vadībā studija darbojās līdz 1989. gadam. Pēc tam studiju gandrīz trīsdesmit gadus vadīja mākslas pedagoģe Līga Kalniņa, kopš 2018. gada – mākslinieks Agris Sārs.
"Mēdz teikt, ka laimīgie gadus neskaita. Viņi vienkārši ceļo tālāk," saka tēlotājmākslas studijas "Madona" vadītājs Agris Sārs. Aicinām ikvienu uz izstādes atklāšanu muzeja Izstāžu zālēs 23. maijā pulksten 19! Izstādi varēs aplūkot līdz 28. jūnijam.

19.05.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px