Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Tēlotājas mākslas studijas izstādes

Redakcija

Autors • 23.11.2012.

Tēlotājas mākslas studijas izstādes
Burtu lielums

Vairākās vietās – Madonas kultūras namā, Nodarbinātības valsts aģentūrā, Madonas novada pašvaldības ēkā (Saieta laukumā 1, otrajā, trešajā stāvā), SIA „Junge" firmas veikalā „Krūmiņa beķereja" – šobrīd skatāma tēlotājas mākslas studijas „Madona" dalībnieku jaunāko darbu izstāde.

Gleznu ekspozīcija tiks izlikta arī Madonas katoļu baznīcas draudzes namā, tā ka studistiem bijis īstens ražas laiks.
– Mums ir daudz gleznu, un ir arī jauni dalībnieki, – lielo izstāžu birumu pamato tēlotājas mākslas studijas „Madona" vadītāja Līga Kalniņa. – Studijā darbojas vairāk nekā 20 cilvēku, visi gan ikdienā atnākt nevar. Piemēram, Dzidra Lapsa no Jaunkalsnavas, kurai jau astotais gadu desmits, studijā parādās retāk, jo grūtības ir gadu dēļ un arī transporta ziņā. Tāpat Velta un Jānis Ruņģi, kas dzīvo Kusā, brauc uz izstādēm, bet glezno mājās un nav regulāri studijas apmeklētāji.
Jaunajā sezonā studijai pievienojušies vairāki dalībnieki, par kuriem vadītājai ir īpašs prieks. „Viena „jauniņā" ir Laima Lupiķe. Viņai ir 60 gadu un Laima saka, ka nekad nav gleznojusi. Viņai patīk nodarboties ar rokdarbiem, un Laimai ir mākslinieka dzīves uztvere. Viņa skatās gleznu reprodukcijas, pēta citu mākslinieku devumu un mēģina pati. Tā kā Laimai ir rokdarbnieces „piesitiens", visi viņas darbi ir dekoratīvi ornamentēti. Tas rada vieglu, lidojošu un priecīgu noskaņu."
Jauniņā studijā ir arī Regīna Šulmane. – Regīna sākumā ienāca visai bailīgi – gleznoja no uzņemtajām bildītēm, – atklāj Līga Kalniņa.
– Tad viņai teicu, lai fotogrāfijas liek malā, lai vēro īstenību. Skats no bildes ir visai plakans, gleznā svarīgi redzēt apjomus, tāpēc jāglezno no dabas. Jaunākais darbs – Madonas bibliotēkas un muzeja ēka, kas gleznota no dīķa puses, – Regīnai sanācis labi.
Tā kā gleznojot dabā viss ātri mainās, gaismas un ēnas strauji variē, studijas vadītāja pieļauj arī foto izmantošanu. „Fotografēt drīkst, nedrīkst pārgleznot svešu bildi. Sava fotogrāfija var procesam palīdzēt, tā darbu ļauj pabeigt tajā pašā noskaņā, kādā tas iesākts."


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 23.11.2012.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px