7. decembrī pulksten 17 Madonas kultūras namā tiks rādīta teātra izrāde „Mūsu ēras sākumā".
Kā „Staru" informē Oskars Šļakota, izrādes materiāls balstīts 1. gs. vēstures notikumos un ļaus skatītājiem atgriezties 20 gs. senā pagātnē Jeruzalemē, kur aptuveni pusotru mēnesi pēc Kristus nāves aizsākās dramatisks Viņa sekotāju darbs, atstājot iespaidu uz visiem tālākajiem gadsimtiem pasaulē un īpaši Eiropā kultūras, mākslas, politikas, domāšanas un citās jomās.
Lai gan notikumi balstās vēsturiskos faktos, tie ietērpti ikdienišķās varoņu sarunās un darbībās ar mērķi iejusties toreiz dzīvojušo vīru stāstā. Galvenais varonis Sauls no Tarsas, viena no šī laika pazīstamākajām vēstures personībām, sižeta sākumā ir apdāvināts, jauns cilvēks, spējīgs darboties gandrīz jebkurā jomā. Dzīve ir laba. Taču tieši šajā brīdī tā negaidot pārvēršas par īstu dramaturģiju ar sarežģījumiem un kulmināciju.
Izrāde veidota, iedvesmojoties no „Apustuļu darbu" grāmatas Bībelē, Elenas Vaitas grāmatas „Apustuļu darbi", filmas „Paul the Apostle" un citiem materiāliem.
Izrādes veidotāji ir jaunieši, kuru dzīvi ietekmējis šis stāsts. Izrādes režisore ir Inga Priede, horeogrāfs – Edgars Šļakota. Projektu realizē biedrība „Ceļa meklētāji", tajā iesaistīti arī jaunieši no dažādām Latvijas vietām, tai skaitā Madonas un Ērgļu novada.
Ieeja – par ziedojumiem, kas tiek vākti izrādes mākslinieciskai bagātināšanai un turpmākajiem plāniem.
Autore: INESE ELSIŅA