Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Teātra diena kuplina svētkus

Redakcija

Autors • 06.06.2012.

Teātra diena kuplina svētkus
Burtu lielums

Madonas pilsētas svētku ietvaros aizvadītajā piektdienā notika novada skolēnu Teātra dienas pasākums „Ceļā pēc brīnumputna”.

Krāšņs gājiens pa Madonas ielām, Mārcienas, Praulienas, Sarkaņu, Liezēres, Madonas skolēnu teātru izrādes pie novada bibliotēkas, Madonas bērnu un jauniešu centra un multifunkcionālā jaunatnes iniciatīvu centra visas dienas garumā bez lietus uzbrūkošās klātbūtnes priecēja dažādu paaudžu skatītājus.

— Brīnišķīgi, ka pilsētas svētkus šogad kuplina novada teātri, — jūnija pirmajā datumā laikrakstam pauda Praulienas pamatskolas teātra studijas „Burvis” režisore Vija Miška. — Protams, žēl, ka piektdien uz ielām gājiena laikā bija pamaz cilvēku, sestdien būtu vairāk, bet tie, ko sastapām, cītīgi māja un priecājās līdz ar mums.

Vija Miška pastāstīja, ka rajona skolu Teātra diena pirms laika notika arī Praulienas pamatskolā, bet tur nebijis gājiena. „Šoreiz uz Teātra dienas pasākumu esam atveduši divas izrādes, jo mūsu kolektīvs sastāv no vecākās grupas bērniem un jaunākās. Vecākā grupa iestudēja Hermaņa Paukša lugu „Lidojošie pīrādziņi”, mazie — tautas pasaku, G. Priedes lugu „Lapsa sludina mieru”. Šķita interesanti, ka varam spēlēt ārā, jo ludziņa rakstīta apstākļiem, kādi ir šodien — nedaudz taisās uz lietu, personāži darbojas dabā. Man kā režisorei interesē kolēģu vērtējums un viņu vadīto teātru sniegums. Parasti pēc pasākuma sanākam kopā un apspriežam, kā kuram gājis, kas patika, ko labu pamanījām otra darbā. Priecājos, ka teātris tiek spēlēts vairākās Madonas vietās. Ir sākušās skolēnu vasaras brīvdienas, un bērni, pilsētas jaunieši tās izmanto, skatoties teātri.”

— Iepriekšējos gadus esam braukuši uz Teātra dienu Mārcienā, vienu gadu pasākums notika Barkavā, tāpēc esmu gandarīta, ka šoreiz izrādi spēlējam mājās — Madonā, — 
„Staram” atzina Madonas pilsētas kultūras nama jauniešu dramatiskā kolektīva vadītāja Aija Špure. — Tā kā vakar bija pretsmēķēšanas diena, izvēlējāmies parādīt V. Pumpures lugu „Annija pret Cigareti”. Mūsu teātris jau trīs gadus strādā nedaudz atšķirīgā formā nekā citi. Iestudējam izrādi par jauniešiem svarīgu problēmu, pēc izrādes pieaicinām attiecīgās nozares speciālistus un kopā (skatītāji, aktieri) pārrunājam lugā skartos jautājumus. 

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 06.06.2012.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px