9. jūlijā ar plašu pasākumu programmu Madonā noslēdzās starptautiskais folkloras festivāls „Baltica 2012", ap sevi radīdams patriotisma un emociju viļņus, sakņu un galotņu amplitūdu.
Iesildījuši balsis un dejas soli ieskaņu koncertos, vakarā festivāla dalībnieki pulcējās Madonas estrādē uz dižkoncertu „Es iesēju baltu pupu".
Vairāk nekā tūkstoš dalībnieku
– Pa ceļu ceļiem – lielākiem un mazākiem, tuvākiem un tālākiem, pa dziesmas un savas zemes mīlestības ceļu – Madonā ieradušies festivāla „Baltica 2012" dalībnieki, lai palīdzētu mums, Vidzemes sēļiem, izdziedāt savu dziesmu. Šogad festivāla 25. jubilejas gadā visi kopā esam izstaigājuši ceļu celiņus, pabijuši dažādās krustcelēs, lai vienotu savu un dziesmas spēka ceļu nākamajām paaudzēm, – iesākot koncertu, uzsvēra tā vadītāja un scenārija autore, folkloras kopas „Vērtumnieki" vadītāja Ingrīda Grudule.
Līdzās apmēram 100 folkloras kopām no Latvijas dižkoncertā uzstājās viesi no ASV, Itālijas, Ukrainas, Bulgārijas, Francijas, Izraēlas, Lietuvas, Zviedrijas un Igaunijas.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.07.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
DĀVJA VECKALNIŅA foto