… sauc Ineses Toras jaunāko dzejas krājumu, tāds man šķita arī Lauteres kultūras nama Dzejas dienu pasākuma moto.
Ineses Toras lasītie dzejoļi, Ineses Neretas sacerētās un dziedātās dziesmas, Solveigas Kļaviņas ziedu gleznas, Rudītes Prikules un Inas Cimeres gaumīgi rudens noskaņās iekārtotā dzejas cienītāju tikšanās telpa, sestdienas novakare radīja īpašu atmosfēru, vēlēšanos ieklausīties Ineses vārdos, apjaust tos mirkļus, kuros dzimuši dzejoļi, atminēties dažu labu brīdi, kad paši esam piedzīvojuši spilgtus dzīves notikumus un jutušies līdzīgi.
Kāda no klausītājām (pasākumu apmeklēja arī divi vīrieši) aizkustināta pateicās dziedātājai Inesei Neretai: "Paldies par eņģeļa balsī dziedāto dziesmu!"
Patiesi, balss šai Lēdmanes kultūras nama vadītājai un bijušajai mūzikas skolotājai tik dzidra, skanīga un izkopta!
Pēdējo dzejoļu krājumu lieliski papildina Solveigas Kļaviņas zīmējumi – izsmalcināti un viegli.
Divas tikšanās stundas aizsteidzās, un visi kopā dziedājām dziesmu "Ciemos nāc!". Dziesma saliedēja mūs visus, tad devāmies pie Vītolu izdevniecības pārstāves Mirdzas Ankupes grāmatu galda, fotografējāmies. Uz tikšanos bija atbraukušas arī Madonas literātes.
Pagasta pārvalde, atbalstot šo sarīkojumu, bija nodrošinājusi transportu gan Zelgauskas ļaudīm, gan kusēniešiem, gan kopīgu pasēdēšanu pie kafijas tases.
Paldies arī Rudītei un Inai, pagasta pārvaldei par Dzejas svētkiem Lauterē!