Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Svin Latvijas dzimšanas dienu

INESE ELSIŅA

Autors • 19.11.2015.

Svin Latvijas dzimšanas dienu
Burtu lielums

18. novembri, Latvijas valsts 97. dzimšanas dienu, Madonā varējām svinēt piepildīti un dažādi. Kāds izvēlējās doties uz ekumenisko dievkalpojumu, kas ritēja Madonas katoļu baznīcā, un aizlūgt par māti Latviju. Cits kinoteātrī „Vidzeme" vēlējās noskatīties
dokumentālo filmu „Īvāns", kas stāsta par žurnālistu, sabiedrisko un politisko darbinieku, Latvijas Tautas frontes pirmo priekšsēdētāju, mūsu novadnieku Daini Īvānu. Vēl kāds bija izņēmis ieejas karti uz Latvijas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa dāvanu madoniešiem – pianista Vestarda Šimkus un operdziedātājas Elīnas Šimkus, koncertmeistares Ērikas Apeines koncertu Madonas kultūras namā.

Man izdevās gan noklausīties Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskapa Jāņa Vanaga spēcīgi teikto dievkalpojumā no Doma baznīcas TV tiešraidē, gan pabūt filmas „Īvāns" pirmizrādē kinoteātrī „Vidzeme" un kopā ar pārējiem (ieejas kartes tika izķertas momentā) noklausīties brīnišķīgo profesionāļu sniegumu pārpilnajā kultūras nama zālē.
Sarīkojumu ievadīja Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa uzruna no Latvijas Nacionālā teātra: – Šodien, kad svinam Latvijai tik nozīmīgus svētkus, visi kopā sajūtam lielu lepnumu par savu valsti un mūsu līdzcilvēkiem. Šī diena ir mūsu iespēja pārdomāt tās vērtības, kas ir valstiskuma pamatos: ticība Latvijai, Latvijas tautas kopīgai nākotnei brīvā valstī, dzimtenes mīlestība, nacionālā pašapziņa, kultūras bagātības un darba tikums. Jaunieši, kas piedalījās konkursā „Mana kā Valsts prezidenta uzruna Latvijas dzimšanas dienā", izteica savas idejas, ko viņi vēlētos uzsvērt savā 18. novembra runā. Laikā, kad visa Rietumu pasaule piedzīvo lielus vērtību un dzīves izaicinājumus, viņi aicina novērtēt savu valsti, valodu, tradīcijas un to, ka patiesībā mēs esam stiprāki, nekā paši apzināmies. Bērni un jaunieši savos spriedumos ir daudz patiesāki un atklātāki. Tāpēc esmu pārliecināts, ka mums jāvar ne tikai šīs domas uzklausīt, bet tajās arī ieklausīties un rīkoties. Mēs katrs savā dzīvē varam sasniegt daudz. Ja patiesi to vēlamies un darbojamies apņēmīgi. Un tam arī jākalpo par izaugsmes pamatu. Katram sākt ar sevi un savas tuvākās apkārtnes sakārtošanu, tomēr ārkārtīgi būtiski ir atcerēties, ka nedrīkstam norobežoties un domāt tikai katrs par savu māju.
Kopīgi darbā mēs varam gūt panākumus, kas vairo labklājību, dod vajadzīgo spēka apziņu un nacionālo pašlepnumu. Izvirzot šādus mērķus, mēs nevaram ieslīgt maznozīmīgos strīdos un savstarpēju rēķinu kārtošanā vai vienaldzīgi stāvēt malā, bet palīdzēt Latvijai ar savām zināšanām, darbu un pieredzi.
Pianists Vestards Šimkus visu trīs mūziķu vārdā, uzrunājot madoniešus, nesa sveicienus Latvijai dzimšanas dienā: – Šī vakara koncertā, kā tas valsts svētkiem piestāv, skanēs tikai latviešu komponistu mūzika. Es pats atskaņošu Jāņa Mediņa skaņdarbus un vairākus skaņdarbus, kuru tapšanā esmu piedalījies, savukārt Elīna Šimkus, ko uz Madonas kultūras nama skatuves redzēsit pirmo reizi, kopā ar koncertmeistari atskaņos skaistākās Jāņa Mediņa, Jāzepa Mediņa, Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola un Lūcijas Garūtas solo dziesmas.
Brīnišķīgi abi mākslinieki koncerta finālā izpildīja arī Ērika Ešenvalda kompozīciju „Dvēseles dziesma".
Pēc priekšnesuma Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters sveica māksliniekus un neklātienē pateicās Valsts prezidentam Raimondam Vējonim par dāvanu madoniešiem valsts svētkos: – Domās Valsts prezidentam viņa nebūt ne vieglajā darbā sūtīsim stiprinājumu un veiksmes vēlējumu. Jo vairāk tāpēc, ka otro gadu mūsu valsts svētkus sagaidām ar zināmu nemieru, jo redzam, kas notiek Eiropā, kāda situācija ir pasaulē.
Latvijas valsts 97. dzimšanas dienā domes priekšsēdētājs novēlēja, lai Latvija būtu stabila un uz attīstību orientēta, mierpilna valsts, kur cilvēki dzīvo saticīgi un ir cieņas pilni attiecībās cits ar citu: – Lai mums ir stabilas un saticīgas ģimenes, lai ģimenes top kuplākas, lai mēs gūstam gandarījumu no tā, ko darām. Lai mums ir daudz pozitīvu emociju un prieka mirkļu, lai stiprināmies un brīžos, kad redzam – kādu vajag stiprināt pašiem, lai dalāmies ar to spēku, kas mūsos. Būsim laimīgi un daudz laimes dzimšanas dienā Latvijas valstij!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px