Biruta un Ilmārs Strodi pirmo reizi starp Dziesmu svētku dalībniekiem bija abi.
– Es jau, kur tie gadi, dziedu vīru korī „Gaiziņš", bet sieviņa Dziesmu svētkos ir pirmo reizi kopā ar Madonas kultūras nama jaukto kori „Madona", – „Staram" atklāj Ilmārs, kopā ar sievu sastapts pēc gājiena pie Rīgas 3. ģimnāzijas, kas svētku dienās bija kļuvusi par viņu mājvietu. – Tā kā Rīgas kori svētku gājienā iet pēdējie, pagūsim vēl noskatīties, kā gājienā kopā ar kori „Juventus" ies mūsu meita Edīte, kas arī ir svētku dalībnieku vidū. Savulaik dziedāja arī jaunākās meitas – esam dziedoša ģimene.
Sajūtas, neraugoties uz nogurumu, katrā ziņā ir ļoti labas un pacilājošas. Koncerts Mežaparkā būs svētku kulminācija. Arī sadzīves apstākļi ir ļoti labi, nevaram sūdzēties nedz par ēdināšanu, nedz par ko citu. Nedaudz patraucēja neliels incidents ar dažiem iereibušiem cittautiešiem pirms gājiena, bet tā viss tiešām ir jauki. Prieks par mūsu pūtēju orķestra iegūto pirmo vietu. Viņi nākamajā rītā pēc skates koristus dzelzceļa stacijā uz perona ar maršu sagaidīja. Tas vispār bija vienreizējs brauciens – puiši uzreiz jau piektajā minūtē dāmas uz deju uzlūdza un tā līdz pašai Rīgai, par dziedāšanu nerunājot. Savukārt piektdienas naktī pūtēji pie skolas noorganizēja balli līdz četriem rītā. Sanāca tieši mūsu 33. kāzu jubilejā, kuru gan īpaši neafišējām, bet tāpat Andrejs Cepītis mums vienu gabalu veltīja.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto