Kā allaž arī šogad Madonas pilsētā svinīgi tiks atzīmēta Lāčplēša diena, kad Madona izgaismojas neskaitāmās svecīšu liesmiņās un notiek lāpu gājiens uz Lisaskalna kapiem, kur uzstādīts piemineklis Latvijas Brīvības cīņās bojā gājušajiem.
– Jau no pulksten 16 iedzīvotāji tradicionāli aicināti iedegt svecītes Poruka ielā, – informē Madonas novada kultūras centra vadītāja Ilze Šulce. – Jāņa Norviļa Madonas Mūzikas skolas koncerts Madonas novada kultūras centrā klausītājus gaida 17.30. Savukārt no pulksten 18 svecīšu iedegšana plānota Saieta laukumā un Mūzikas skvērā pie kultūras centra, jo pēdējos gados ierastajā svecīšu iedegšanas vietā Mīlestības graviņā šobrīd norisinās rekonstrukcijas darbi. Pulksten 18 Saieta laukumā uz patriotiski muzikālu piemiņas brīdi ar siltu tēju un svētku foto aicina Nacionālās apvienības Madonas nodaļa. Bet jau 18.30 iedzīvotāji tiek aicināti pulcēties uz lāpu gājienu, kas sāksies pulksten 19 un virzīsies gar kinoteātri „Vidzeme" pa Saules ielu virzienā uz lielveikalu „Mājai un dārzam", bet pēc tam uz Lisaskalna kapiem. Tradicionāli gājiena priekšgalā būs zemessargi, bet iedzīvotāji ar savām svecītēm vai lāpām gājienam var pievienoties jebkurā vietā.
Tāpat visas nedēļas garumā, sākot no 8. līdz 17. novembrim, paredzētas Latvijas nedēļas aktivitātes Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs.
08.11.2024.