Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

“SuperMikrofons” aicina tikties Madonā

GUNITA KRASTIŅA, SIA „MicRec PM" projektu vadītāja

Autors • 11.04.2016.

“SuperMikrofons” aicina tikties Madonā
Burtu lielums

16. aprīlī ierakstu kompānija „Mikrofona ieraksti" viesosies Madonā, lai rīkotu koncertšovu „SuperMikrofons". Piedāvājam sarunu ar abiem kompānijas dibinātājiem – Guntaru Raču un Elitu Mīlgrāvi – pirms neparastā notikuma Madonas kultūras namā.

– Kas ir „SuperMikrofons"?
E. M.:
– Projekts radās domājot, kā atzīmēt „Mikrofona ierakstu" 20 gadu jubileju, ko svinēsim šogad. Gribējām ar skaistiem koncertiem apceļot Latviju, piesaistot savus draugus – māksliniekus, ar kuriem gadu gaitā daudz darīts kopā – izdoti albumi, rīkoti koncerti. Tomēr šķita, ka ar vienkāršu koncertu ir par maz. Ierakstu kompānijas sūtība ir meklēt jaunos talantus, dot tiem iespēju spert pirmos soļus mūzikas izdošanas virzienā. Līdz ar to radās iecere koncertus apvienot ar jauno talantu meklējumiem jautrā un atraktīvā veidā – sarīkojot spēli un koncertu vienlaikus. Šovs tiks nofilmēts un parādīts Latvijas Neatkarīgajā televīzijā (LNT). Tas būs katras Latvijas pilsētas iznāciens un parādīšanās – kas pie jums interesants, kādi mūziķi, tērpi, dejotāji, koristi. Priekšnesuma amplitūda nav ierobežota – iespējams viss, sākot no solista uzstāšanās, beidzot ar grupu, vokālo grupu vai sadziedāšanos korī un dejotāju numuriem.
– Kāpēc tāds nosaukums?
G. R.:
– „SuperMikrofons", jo esam superpriecīgi, ka mūsu kompānijai jau 20 gadu. Bet attiecībā uz pasākumu – viss šajā vakarā būs īpašs, superīgs. Koncertu pamatsastāvs – lieliskais šovu vadītājs un dziedātājs Lauris Reiniks, enerģiskā Olga Rajecka, jaunā Eirovīzijas zvaigzne Justs, samtainās balss īpašniece, Madonas novadniece Ieva Kerēvica un romantiskā Ieva Akuratere. Viņi visi sniegs priekšnesumus gan solo, gan dažādos duetos un trio. Arī es esmu ieplānojis pirmatskaņojumu kopā ar Olgu Rajecku. Savulaik rīkojām „Mikrofona televīzijas vakarus", kad notika jautra spēle starp mūziķiem, kurš vairāk iepatiksies skatītājiem. Iedvesmojoties no vēstures, ļausim skatītājiem šai vakarā izlemt, kurš no 10 pretendentiem ir vissuperīgākais, lai varētu pārstāvēt Madonu finālā Rīgā 15. maijā. Katrs koncerta apmeklētājs pie ieejas saņems balsošanas žetonu, ko atdot par savu favorītu.
E. M.: – Papildu žetonus varēs iegūt „Dienas" lasītāju kluba biedri (paņemiet līdzi karti) un vēl citos veidos. Līdzi jāņem arī viss, ar ko var atbalstīt savus draugus un simpātijas, – plakāti, uzraksti, zīmējumi. Uz vietas ar fanu atribūtiku palīdzēsim arī mēs.
– Kāda ir madoniešu atsaucība?
G. R.:
– To tā īsti redzēsim 16. aprīlī, bet līdz šim esam izjutuši lielu interesi un atsaucību no dalībniekiem, un jo īpaši prieks, ka Madonas novada dome ir novērtējusi mūsu centienus sarīkot madoniešiem īpašu pasākumu un atbalstījusi to finansiāli. Zinām, ka madonieši ir ļoti muzikāli un dejojoši un vienmēr ir pratuši pasniegt savu pilsētu Latvijas mērogā. „SuperMikrofons" ir lieliska iespēja parādīt pilsētas jaunos talantus un to, cik lieliska un atsaucīga ir jūsu publika. Katrai pilsētai būs iespēja sevi parādīt sev atvēlētajās 45 minūtēs LNT ēterā, kad gan redzēsim to, kā veicas konkursantiem, gan taujāsim skatītāju viedokli un filmēsim aizkulises, ļausim Madonas līdzjutējiem rādīt savu izdomu un oriģinalitāti.
E. M.: – Madona ir viena no pirmajām pilsētām, kurā filmēsim „SuperMikrofona" raidījumu ierakstus, tāpēc jo īpaši svarīgi, lai mūsu komandai un vietējiem radošajiem spēkiem ir lieliska saskaņa un savstarpēja sadarbība. Viss nofilmētais kopumā būs redzams LNT ēterā pēc Jāņiem – piecus svētdienas vakarus (katrā raidījumā rādīsim divas pilsētas). Portālā www.skaties.lv publicēsim madoniešu uzvarētāja uzstāšanos, lai portāla apmeklētāji varētu nobalsot par savu simpātiju. Kā jau tas parasti mēdz būt, līdz pasākumam vēl noteikti radīsies dažādas idejas, kā padarīt Madonas „SuperMikrofona" šovu vēl aizraujošāku un neaizmirstamāku.
G. R.: – Galvenais – visus gaidīsim Madonas kultūras namā, lai 16. aprīlī kopīgi izdzīvotu vienu jautru, muzikālu, aizraujošu vakaru, par ko pēc tam runās ne tikai Madonā. Cerams, ka tieši madoniešu jaunā zvaigzne saņems galveno balvu – profesionālu ierakstu un sadarbības līgumu, iespēju uzstāties jubilejas koncertā „20 gadu latviešu mūzikā", kas notiks „Arēnā Rīga" 9. novembrī. Labākos aicināsim piedalīties „ZZ Čempionāta" noslēguma koncertā Jūrmalā. Kāds no žūrijas izvēlēsies vienu Madonas konkursa dalībnieku, lai palīdzētu viņam sagatavoties finālam Rīgā.
E. M.: – Domāju, ka katra pilsēta kopā ar saviem dalībniekiem parūpēsies par to, lai tieši viņu „SuperMikrofons" būtu visatraktīvākais un TV skatītājiem prātā paliekošākais. Savukārt mūsu radošā komanda rūpēsies, lai jums gribētos redzēt šos koncertus arī citās pilsētās, jo divu vienādu pasākumu nebūs. Pat solistu priekšnesumi atšķirsies. Jau nākamajā vakarā būsim Liepājā, un zinu, ka gan madonieši, gan liepājnieki domā, ka tieši pie viņiem būs visinteresantāk. Esmu madoniete un vienmēr ar to esmu lepojusies, un esmu pārliecināta, ka arī „SuperMikrofons" Madonā būs visaugstākajā līmenī un pārpildītā zālē – tā, lai noskan pa visu Latviju!

Koncertšova dalībnieki Madonā:
Adrija Apine, grupa „Melns uz Balta", Dagmāra Laicāne,
Evelīna & Līva, Nadīne Stirniece, Kristaps Vēvers, grupa „Frekvence", Anete Vītoliņa, grupa „Četri vienā", Ainārs Uzulnieks.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px