Naktī uz 3. martu pēc Latvijas laika Holivudā notika “Oskara” balvas ceremonija.
Pirmo reizi tika nominēts Latvijas kino darbs – režisora Ginta Zilbaloža animācijas filma "Straume". Uz balvu tā pretendēja divās kategorijās: "Labākā pilnmetrāžas animācijas filma" un "Labākā ārvalstu filma".
"Straume" atzīta par aizvadītā gada labāko pilnmetrāžas animācijas filmu, pārspējot spēcīgus konkurentus.
"Ceru, ka šī balva atvērs durvis neatkarīgajiem animācijas filmu veidotājiem visā pasaulē," saņemot prestižo apbalvojumu, sacīja režisors Gints Zilbalodis. "Mēs visi esam vienā laivā, tāpēc mums jāspēj pārvarēt savas atšķirības un jāatrod veidi, kā strādāt kopā."
04.03.2025.