Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Stāstnieku konkursā “Teci, teci, valodiņa” gūst panākumus

INESE ELSIŅA

Autors • 12.12.2024.

Stāstnieku konkursā “Teci, teci, valodiņa” gūst panākumus
Burtu lielums

7. decembrī Rīgā, Latviešu biedrības namā varēja atkal dzirdēt pasakas, nopietnus un nenopietnus stāstus “iz dzīves”, skaitāmpantus, melus, anekdotes no visas Latvijas, jo norisinājās XXVIII stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” fināls.

Stāstnieku konkurss "Teci, teci, valodiņa" notiek kopš 1997. gada. Tajā piedalās bērni un jaunieši no Latvijas folkloras kopām, kā arī individuāli interesenti, kuri nav saistīti ar darbošanos folkloras kopās. Piecās minūtēs katrs dalībnieks īsi iepazīstina ar sevi un izstāsta trīs atšķirīgus stāstus – pasaku, gadījumu no savas (vai vecāku, skolas) dzīves un anekdoti (vai kādu citu īsu stāstījumu – ātrrunu, spoku stāstu, mīklu). Konkursa noteikumi paredz, ka katram stāstniekam ir jāizstāsta tautas pasaka, jānodemonstrē savas prasmes kādā no īsajiem folkloras žanriem, kā arī jābūt radošam dzīves situācijas atstāstīšanā. Nenoliedzami, ka katram žanram ir savs vēstījuma stils, un tā izjūta īpašas problēmas sagādā mazāk pieredzējušiem stāstniekiem. Šī gada konkursa novitāte – dzīves gadījumam bija ieteicams būt saistītam ar Dziesmu un deju svētkiem, kuros piedalījies pats dalībnieks vai viņa vecāki, vecvecāki, draugi un kaimiņi.
7. decembrī konkursa fināls notika kā viens no XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku sagatavošanās procesa notikumiem. Finālā kopumā piedalījās 123 dalībnieki no Latvijas dažādām vietām.
No Madonas novada konkursā piedalījās pieci pārstāvji. Liels prieks par to, ka izvirzīto vidū bija Emilia Anna Galeja, Anete Medne no Cesvaines vidusskolas folkloras kopas "Urdaviņa", Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolas folkloras kopas "Driksnēni" dalībniece Karlīna Urbanoviča, kā arī Marta Strazdiņa un Elizabete Vucāne no Madonas Bērnu un jauniešu centra.
Finālistus vērtēja stāstīšanas tradīciju iedzīvinātāji, zinātāji, pētnieki un kopēji – Guntis Pakalns, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Dāvis Suharevskis, Inita Šalkovska.
Konkursa izskaņā žūrija Karlīnai Urbanovičai, Emiliai Annai Galejai, Anetei Mednei pasniedza diplomus par "Lielās stāstnieces" titulu, bet Marta Strazdiņa saņēma "Dižās stāstnieces" apbalvojumu.
Sirsnīgs paldies skolēniem, vecākiem par atbalstu, skolotājām Baibai Putniņai, Aldonai Gudrītei, Dacei Dzilnai par bērnu sagatavošanu konkursam! Paldies katram, kurš veicina konkursa „Teci, teci, valodiņa" mērķu sasniegšanu, tādējādi piedaloties nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanā un tālāknodošanā!

13.12.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px