25. aprīlī Madonas kultūras namā notiks Vidzemes zonas simfonisko orķestru konkurss.
Tajā piedalīsies Latvijas izglītības iestāžu simfoniskie orķestri, kamerorķestri un stīgu orķestri, kuri apguvuši XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simfonisko orķestru koncerta repertuāru. Dalībnieku vidū būs arī mājinieki – Jāņa Norviļa Madonas mūzikas skolas simfoniskais orķestris Mārtiņa Berga vadībā. Būtiski, ka pasākums vienlaikus būs 15. Vidzemes mūzikas skolu kamerorķestru festivāls. Pēc uzstāšanās žūrijai un katra kolektīva konkursa skaņdarbu atskaņošanas Vidzemes mūzikas skolu orķestri publikai spēlēs vairākus kopīgus skaņdarbus.
Otrs XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku simfonisko orķestru, kamerorķestru un stīgu orķestru atlases konkurss dziesmu svētkiem notiks 18. aprīlī Rīgā, kur piedalīsies Rīgas un Kurzemes novadu kolektīvi. Svētku simfonisko orķestru atlases konkursu laureātu koncerts plānots 30. aprīlī koncertzālē „Lielā Ģilde". Savukārt simfoniskā orķestra noslēguma koncerts „Tūkstošbalsu simfonija" notiks Rīgā XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros.