Par Siguldas pagasta Tautas lietišķās mākslas studijas „Vīgrieze" dzimšanas dienu uzskatāms 1972. gada 1. novembris, kad dibināts Siguldas ciema tautas lietišķās mākslas pulciņš un jau 11. novembrī notiek pirmā nodarbība ciema padomes telpās.
Par studijas vadītāju sākumā kļūst Ilga Kļaviņa, tad Daiga Štālberga, Astrīda Freimane, Irita Lukšo un šobrīd – Gundega Pētersone.
Pastāvīgi studijā darbojas apmēram divdesmit dalībnieču, daudzas ieguvušas Tautas daiļamata meistara diplomu. To sasniegt palīdz pašvaldības atbalstītie pieredzes apmaiņas braucieni pie sava aroda pratējiem, ekspertiem muzejos (pētīts arī Madonas muzeja krājums), profesionālu mākslinieku izstāžu apmeklējumi.
Galdauti, vilnas segas, dvieļi un lakati ir pamats neskaitāmajām darbu izstādēm gan Siguldā, gan citviet Latvijā. Aušanas tehnikas apgūtas no pašiem pamatiem, taču daudzas dalībnieces par savu izteiksmes veidu uzskata tamborēšanu, adīšanu, izšūšanu.
Vienmēr padomāts arī par bērniem. Madonas izstādē visus sagaida filca zaķi, sasēduši pie svētku tortes un pīrādziņiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 31.01.2014.
Autore: DANUTE VĒZE
Madonas muzejā
Foto no pasākuma