Šogad starptautiskajam glezniecības plenēram „Laisma" aprit astoņpadsmitais gads.
Iepriekšējos
gados par plenēra izdošanos rūpējās mākslinieki Maija Jakoviča un
Valērijs Baida, plenērs notika gan Vestienā, gan Rēķu kalnā.
Šogad kopīgi nolemts, ka plenērs tiek organizēts Madonas pilsētā, tāpēc uz vienu gadu ilggadējā vasaras mākslas notikuma organizācija ir uzticēta Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas komandai.
Jau 20. jūnijā Madonā iebrauca desmit mākslinieki no Madonas novada, Latvijas un Lietuvas, lai laikā līdz 27. jūnijam gleznotu pie mums.
– Esam ieplānojuši, ka paralēli lūgtajiem māksliniekiem darbosies Madonas mākslas mīļotāji un vietējie mākslinieki. Plenērā iesaistīto kopskaits varētu būt ap 40 dalībnieku, – laikrakstu informē Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce.
21. jūnijā bija un 22., 25., 26. jūnijā plenēra dalībniekiem ir iespēja darboties kopā ar kādu no plenēra māksliniekiem – Madaru Neikenu, Diānu Dimzi-Dimmi, Aiju Zariņu un Valēriju Baidu.
No 22. jūnija plenēra dalībnieki aicināti savus darbus nest uz Tirgus ielu 3 (kādreizējā veikala „Papīrs" telpām), kur jebkurš interesents no 22. līdz 27. jūnijam (plkst. 10.00-18.00) varēs aplūkot plenērā tapušos darbus.
Pasākuma noslēgums paredzēts Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs 27. jūnijā, kad tiks atklāta plenēra laikā kopīgi radītā izstāde „100 krēsli Madonā".
22.06.2018.