No 7. jūnija līdz 14. jūlijam esat laipni aicināti uz Romāna Rudzīša darbu skati Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs.
Romāns Rudzītis dzimis Maskavā 1931. gadā. Šobrīd viņš dzīvo Rīgā, glezno, regulāri piedalās izstādēs, ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1998. gada, organizējis glezniecības plenērus Ķeipenē un Carnikavā, vadījis gleznošanas nodarbības Rīgas sociālā dienesta dienas centrā „Ābeļzieds". 2010. gadā R. Rudzītis piedalījās plenērā „Radi Madonā", kas nav nejauši – gleznot viņš sācis tieši te, Jāņa Simsona vadītajā studijā, laikā, kad strādāja Madonas starpkolhozu celtniecības organizācijā (SCO). Pēc profesijas Romāns ir būvinženieris – beidzis Rīgas Jūrskolu un Rīgas Politehnisko institūtu.
Romāna Rudzīša māte Vallija Kurciņa-Rudzīte ir no Bērzaunes puses. Ģimeni skārušas Staļina represijas jau 1937.gadā, un Romāns ar brāli nonākuši dzīves viļņos vieni paši. Taču mākslinieka darbi ir krāsas, košuma un prieka pilni. Gleznošana ir viņa patvērums un pašizteiksmes veids.
„Esmu pilnīgi brīvs, nodarbojos ar glezniecību, kas man sagādā lielu prieku," teic autors pats.
Autore: DANUTE VĒZE,
mākslas nodaļas vadītājas v. i.