12. aprīlī pulksten 19 Sauleskalna tautas namā ar izrādi „Pieci plus seši ir viens" uzstāsies ansamblis „Rīgas pantomīma".
Režisors un visvecākais „Rīgas pantomīmas" dalībnieks Andris Apinis uzsver, ka izrādes ideja ir par to, kā dzīves sākumā ikvienam tiek piešķirts balts krekls, ko valkāt, un tikai no tevis ir atkarīgs, vai savu balto dzīvību tu atdosi tādu, kā saņēmi.
No ansambļa vēstures
Ansamblis „Rīgas pantomīma" dzimst 1956. gada 19. novembrī kā dramatiska pagrīdes studija, ko organizē tajā gadā Valsts konservatorijas Teātra fakultātē neiekļuvušie reflektanti. Par studijas vadītāju tiek pieaicināts 25 gadus vecais Dailes teātra aktieris Roberts Ligers (mūžībā aizgājis 2013. gada 15. septembrī). Tieši viņam radās doma veidot izrādes atšķirīgā skatuves izpausmē, sintezējot vārdu, mūziku un ekspresīvu kustību. R. Ligera radošajā un pedagoģiskajā vadībā kolektīvs 1967. gadā ieguva nosaukumu „Rīgas pantomīma". Visu pastāvēšanas laiku tas bijis amatieru ansamblis, bet darbības pamatā vienmēr bijuši augsti profesionāli mērķi un uzdevumi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.04.2014.
Materiālu publicēšanai sagatavoja INESE ELSIŅA