Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Rīgā pulcē senioru kolektīvus

BAIBA MIGLONE

Autors • 22.08.2025.

Rīgā pulcē senioru kolektīvus
Burtu lielums

Svētdien, 10. augustā, Rīgā, noslēdzās vecākajai paaudzei veltītā festivāla „Zelta ritmi” tūre. Pasākums pulcēja pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus no visas Latvijas. Uz skatuves vien uzstājās gandrīz 300 dalībnieki, to vidū arī divi kolektīvi no Mētrienas — dāmu deju grupa “Saulgriezes” un senioru deju kolektīvs „Mētra”.

„Es dzīvoju laukos un tur visu laiku ir jākustas. Katram novēlu savus laukus, jo tikai kustībā ir dzīvība," aicināts izteikt vēlējumu skatītājiem, pauda 92 gadu vecais Alfrēds Vinters no Valmieras vīru kora „Baltie bērzi". Viņa kora kolēģis, 95 gadus vecais Jānis Helmanis, akcentēja: „Nav ko nīkt! Ir jādarbojas!". „Zelta ritmu" dalībnieku vidū bija arī divas dāmas vecumā 90+ – Aina Boča no senioru deju kolektīva „Astras" un Regīna Vambute no senioru vokālās grupas „Krētas Freska", kuras teic, ka uz skatuves ir pavadījušas daudzus jo daudzus gadus.

Pensijas vecumā kļūst par dejotājām
Senioru festivāls „Zelta ritmi", ko rīko "Vecāku organizācija mammām un tētiem", notiek jau astoto gadu un šogad pirmo reizi bija festivāla tūre – atklāšanas pasākums notika jūnijā, Siguldas novadā Morē, turpinājumā vecākā paaudze sadziedāja un sadancoja Tukuma novadā Kandavā un noslēdzošais pasākums krāšņi aizvadīts Rīgā, skvērā aiz Nacionālā mākslas muzeja. „Vairāki koncerta dalībnieki mums ir teikuši: agrāk es biju „Zelta ritmu" skatītāju rindās, bet tad saņēmos un iestājos deju kolektīvā, tāpēc tagad festivālā piedalos citā statusā," ar gandarījumu par to, ka pasākumi iedvesmo aktīvai un prieka pilnai dzīvei, neatkarīgi no vecuma, laikrakstam pauž Inga Akmentiņa-Smildziņa, „Vecāku organizācijas mammām un tētiem" vadītāja. „Arī pēc šī gada koncerta kāda pensijas vecuma kundze man atzinās, ka pasākumu apmeklē gadu no gada, taču ļoti gribētu saņemties un iestāties deju kolektīvā. Viņa solījās, ka jau nākamajā gadā būs „Zelta ritmu" skatuves māksliniece. Lūk – vecums nav šķērslis, lai svinētu dzīvi. Drīzāk tas ir iemesls to darīt kopā!"

Visi festivāli – bez maksas
Dienas garumā katrā no pasākumiem bija iespēja iesaistīties radošās darbnīcās, nodarbībās un iedvesmas lekcijās. Festivālā Rīgā lekcijas vadīja ilggadējie „Zelta ritmi" vēstneši – psihoterapijas speciāliste Aina Poiša un gerontologs, profesors Jānis Zaļkalns, sertificēts fizioterapeits Raivis Aršauskis un „Rimi" eksperte un finansiste Ilze Auzere. Pasākums noslēdzās ar zaļumballi, muzicējot grupai „Baltie lāči". Pasākumus vadīja aktieris Andris Bulis un „Vecāku organizācijas mammām un tētiem" vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Festivāls „Zelta ritmi" un aktivitātes tajā ir pieejamas bez maksas. Festivālu tūre īstenota ar Eiropas Savienības fonda Plus līdzfinansējumu, lieldraugs -mazumtirdzniecības veikalu tīkls „Rimi" Vairāk iespējams uzzināt www.zeltaritmi.lv.

22.08.2025.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px