Sakarā ar rekonstrukcijas darbu uzsākšanu līdz ar 12. februāri publiskā darbība tiek pārtraukta Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā.
Pēdējā diena, kad muzeja ekspozīcijas tika atvērtas apmeklētājiem, bija 11. februāris. Tika pagarināta latviešu glezniecības klasiķa, vecmeistara Ģederta Eliasa darbu izstāde „Ģederts Eliass (1887-1975). Gleznas", muzeja Mazajā zālē bija skatāma galvenās ēkas restaurācijas rekonstrukcijas un jaunbūves projekta izstāde.
Kopš Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturiskās ēkas atvēršanas dienas 1905. gada 16. septembrī līdz 2012. gada 31. decembrim muzeju ir apmeklējuši apmēram 10 miljoni skatītāju. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenā ēka – bez kapitālā remonta ir kalpojusi jau 107 gadus.
Kā zināms, Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs un Centrālās finanšu un līgumu aģentūras direktore Anita Krūmiņa ir parakstījuši līgumu, ar kuru projekta realizēšanai no ES struktūrfondu līdzekļiem tiek piešķirti astoņi miljoni latu. Savukārt ar SIA „RE & RE" ģenerāldirektoru Didzi Putniņu tika parakstīts līgums par muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un paplašināšanas darbu veikšanu 24 miljonu latu apmērā. Muzeja rekonstrukcijas darbus plānots pabeigt 2015. gada vidū. Līdz tam muzeja mākslas darbu kolekcija (vairāk nekā 50 000 tēlnieku un gleznotāju darbu) glabāsies noliktavās.
Autore: INESE ELSIŅA