Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Reģionālā skolēnu koru sadziedāšanās

Redakcija

Autors • 15.01.2014.

Reģionālā skolēnu koru sadziedāšanās
Burtu lielums

10. janvārī Madonas kultūras namā uz koncertu „Kur laime ziemas svētkus svin…" pulcējās bērnu vecāki un interesenti, lai pakavētos Ziemassvētku izjūtās, ko bija sarūpējuši Madonas reģiona 1.-4. klašu kori un viņu diriģenti.

Vispārizglītojošo skolu 1.-4. klašu kora dziedātāji no Madonas pilsētas 1. vidusskolas, Madonas pilsētas 2. vidusskolas, Bērzaunes un Praulienas pamatskolas, Ērgļu, Varakļānu, Lubānas un Cesvaines vidusskolas atcerējās Ziemassvētku baltumu svētku dziesmās un priekšnesumos. Uz nama lielās skatuves kāpa arī Madonas kultūras nama Mazās deju skolas (1.-2. klašu) audzēkņi un Varakļānu vidusskolas 3.-4. klašu tautisko deju kolektīvs, bet visus numurus kopā savija Madonas bērnu un jauniešu centra teātra studijas „IemīlēTS" dalībnieki. Koncerta mākslinieciskā puse šoreiz bija Ijas Voiničas un Nadjas Niedrītes pārziņā, organizatoriski palīdzēja Madonas bērnu un jauniešu centrs.

Starp skolēnu Dziesmu svētkiem
Sarunā ar koru diriģentiem uzzināju, ka koristi uz kopīgu sadziedāšanos regulāri pulcējas vairākus gadus. Jau būts Ērgļos, Cesvainē, Varakļānos, pavasarī būs koncerts Lubānā.
– Vieta mainās, bet jau trešo, ceturto gadu tiekamies, lai kopīgi uzdziedātu, – atklāja Madonas pilsētas 1. vidusskolas koru diriģente Ija Voiniča. – Tas ir īpaši vajadzīgs starpposmos starp skolēnu Dziesmu svētkiem. Sevišķi jau mazajiem koru dziedātājiem, lai gūtu skatuves pieredzi. Pagājušajā gadā, kad pulcējāmies Varakļānu vidusskolā, sapratām, ka visa kā ir nedaudz par daudz, tāpēc nolēmām mazajiem koriem pasākumu rīkot atsevišķi. Stundu garš koncerts 1.-4. klašu bērniem ir optimāls laiks. Patika, ka priekšnesumos iesaistījās teātra pulciņš – studijas „IemīlēTS" izrādi bērni skatījās pavērtām mutēm. Teātrim visi ļoti dzīvo līdzi, tas spēj mazos patīkami aizraut.
Ērgļu vidusskolu sarīkojumā pārstāvēja Mārītes Kovaļevskas vadītais koris: – Ne visi mūsu skolas 3.-4. klašu kora dalībnieki šoreiz dziedāja, jo vairākiem Madonā bija jāspēlē basketbola turnīrā, un jau zinām, ka Ērgļu meitenes tajā ieguva 1. vietu. Koncertā mūsu koris uzstājās kopā ar Lubānas un Cesvaines vidusskolas koriem, dziedājām arī lielajā kopkorī.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 15.01.2014.

Autore: INESE ELSIŅA

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px