Putenīgajā marta sestdienā ar dziesmām, dejām un apsveikumiem aizvadīta Carnikavas folkloras kopas "Cēlāji" 10 gadu jubileja.
Koncertā piedalījās paši jubilāri, Alsungas etnogrāfiskais ansamblis "Suitu sievas", Saulkrastu folkloras kopa "Dvīga", Praulienas folkloras kopa "Praulits".
Piesakot dalību Carnikavā, Praulienas folkloras kopas vadītājs Imants Pulkstenis uzsvēra, ka esam braukuši draudzēties. Viņš atcerējās tālo 1992. gadu, kad Madonas kultūras namā notika rajona vokālo ansambļu skate, kurā skaistu tautasdziesmu trīsbalsīgi nodziedāja Vestmaņu ģimene – Solveiga, Edmunds un Anita. Skaitliski dūšīgos un muzikāli krāsainos "Cēlājus" Anita vada visus šos gadus. Ar kopu pagājušajā vasarā tikāmies tautas mūzikas svētkos Jaunjelgavā un festivālā "Baltica".
"Praulits", piesakot savas dziesmas, sazīmēja: "Madonas novada ģerboni rotā gailītis, savukārt "Cēlājos" ir skaistas meitenes… te var kas labs sanākt!" "Praulits" "Cēlājiem" uzsauca trīs tautasdziesmas, tika iedāvinātas "Plūkt" tējas un foto, kuru mūsu "Junge" māk iestrādāt garšīgā tortē. Pasākums aizritēja atraisīti tautiskā garā ar dziesmām, dančiem un kopdziesmu "Vij, Dieviņ, zelta viju!", kuru publika, stāvot kājās, dziedāja līdzi.
Ņemot vērā aizsāktās tradīcijas Praulienas pagastā – sadziedāt un apgūt gadskārtu ritu dziesmas kopā ar Vītolu ģimeni -, aicinu "Stara" lasītājus ielīgot pavasari 2. aprīlī.
IMANTS PULKSTENIS
14.03.2023.