Kopš 13. decembra Madonas muzeja izstāžu zāļu foajē telpā skatāma starptautiskā porcelāna apgleznošanas simpozija „Kopā" atskaites izstāde.
Ekspozīcijā aplūkojami 24 apgleznoti porcelāna šķīvji, kas tapuši 2011. gada pavasarī starptautiskajā porcelāna apgleznošanas simpozijā Mākslinieku savienības mākslas un izglītības centrā Zvārtavas pilī. Simpoziju finansēja ES mūžizglītības programma „Grundtvig". Pasākums bija atvērts visiem radošiem cilvēkiem, kuri vēlējās pilnveidot savu personību mākslas jomā, kuri juta sevī mākslinieka dvēseli un vēlējās papildināt savas prasmes, apgūstot porcelāna apgleznošanas tehnoloģiju, un gūt jaunu pieredzi.
Starptautiskais simpozijs apvienoja dažādu valstu un dažādu profesiju pārstāvjus vienā projektā. Dalībnieku vidū bija interesenti no Francijas, Turcijas, Slovākijas, Čehijas, Rumānijas, Itālijas, Polijas, Portugāles, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Latvijas. Darbu vienojošā tēma – roka.
21. decembrī pulksten 16, kad muzeja izstāžu zāļu pagalmā sāksies Bluķa vakars, sadedzinot bluķi ar visām tajā iespertajām negācijām, pēc paveiktā darba tiks atklāta vēl viena rokdarbu izstāde – „Tekstilmozaīkas". To veidojuši meistari no dažādām Latvijas vietām.
Autore: INESE ELSIŅA